Як виготовити латекс.

Латекс являє собою перероблений сік каучукового дерева гевеї із застосуванням деяких хімічних речовин для додання необхідних властивостей. Цей молочний сік знаходиться в корі і під час пошкодження поверхні починає витікати. Переробляють його тільки в промислових умовах.
Інструкція
1
Як правило, робочі обережно зрізають кору дерева по діагоналі. Надріз глибиною 5 мм починає повільно заповнюватися білою рідиною. Саме ця, нагадує молоко рідина і є майбутній латекс. З кожного дерева з надрізом витече приблизно 50 г соку.
2
Упродовж одного року зрізають ділянку кори, висота якого досягає сорока сантиметрів. На наступний рік надрізи роблять на іншій ділянці дерева, в цей час заростає нинішній. Через 5-6 років на даній ділянці кора повністю відновиться і на ній можна знову проводити збір корисної рідини. Збір починається з п'ятирічного віку каучукового дерева.
3
Процес виділення латексу триває 2-3 години, потім канали закупорюються. Згустки, які закупорили канали, теж знімають і використовують для приготування низькосортних каучуків.
4
Після зібраний сік перетворюють на пружний каучук. Його фільтрують від домішок, наприклад, від листя, після цього сік протягом 10 годин перемішують з кислотою для затвердіння.
5
Далі майбутній каучук пропускають через валики, для того щоб прибрати зайву кислоту і воду. Потім суміш подрібнюють, в цей час вона нагадує пересмажений омлет, потім обпалюють в спеціальних величезних печах протягом 13 хвилин.
6
Щоб латекс придбав відмінну міцність, його піддають вулканізації. На нього впливають рядом хімічних реактивів, в-основному додають сірку. У результаті виходить відмінна сировина, яке служить матеріалом для виготовлення еластичних бинтів, медичних бандажів, ластиков, повітряних кульок, хірургічних рукавичок, бактерицидного пластиру, деяких видів взуття і предметів одягу, катетерів, презервативів, сосок, пустушок, деяких предметів спортивного інвентарю, масажерів для зубів, білизняний гумки, фарб, різних масок, матраців, подушок та іншого.