Як навчитися писати макроси.

Створення макросу в будь-якому з додатків Office - це автоматизування команди або набору команд, які ви змушені виконувати багато разів і які стають рутиною, що вимагає часу. Макроси економлять цей час і не дають вашій роботі ставати одноманітною.
Інструкція
1
При роботі з текстом, таблицями або іншими об'єктами Office часто виникають ситуації, коли необхідно проробляти один і той же набір дій. Це не тільки забирає зайвий час, але і дуже дратує. На щастя, для вирішення цієї проблеми існують макроси.
2
Для створення макросів призначена програмне середовище VBA, проте необов'язково бути програмістом і вивчати Visual Basic for Application, щоб навчитися писати їх. Для цього є спеціально розроблені засоби, які по вашій команді створюють код VBA, при цьому не вимагаючи від вас додаткових знань. Втім, освоїти цю мову не так вже й складно.
3
Макроси створюються в додатках засобами запису. При цьому певної комбінації клавіш присвоюється потрібна послідовність дій. Відкрийте програму Office. Виділіть фрагмент, який будете форматувати.
4
Виберіть пункт меню «Сервис» -> «Макрос» -> «Почати запис» (в Office 2007 - «Вид» -> «Макроси» -> «Запис макросу»). У вікні «Запис макросу» задайте ім'я нового макросу, за замовчуванням воно коштує «Макрос1», але краще дати йому назву, особливо якщо макросів буде декілька. Максимальний розмір поля імені - 255 знаків, не допускається використання символів точки і пробілу.
5
Визначтеся з вибором кнопки або комбінації клавіш, за якою ваш макрос буде працювати надалі. Постарайтеся підібрати максимально зручний варіант, особливо якщо він призначений для частого використання. Виберіть відповідний пункт поля «Призначити макрос»: «кнопку» або «клавішах».
6
Якщо ви вибрали «кнопку», відкриється вікно «Налаштування швидкого вибору». При виборі «клавішах» досить просто ввести на клавіатурі комбінацію. Перегляньте «Поточні комбінації», щоб уникнути повторення. Натисніть «Призначити».
7
Макрос, створений в Word і PowerPoint, діятиме для всіх документів в подальшому. Щоб макрос в Excel був доступний для всіх документів, збережіть його у файлі personal.xls, який запускається автоматично при відкритті програми. Виконайте команду «Вікно» -> «Відобразити» і виділіть у вікні рядок з назвою файлу personal.xls.
8
Введіть короткий опис макросу в поле «Опис». Натисніть ОК і ви повернетеся в свій документ, але тепер на курсорі миші можете побачити значок запису. Виконайте форматування виділеного тексту послідовністю дій, які хочете автоматизувати. Будьте дуже уважні і не робіть зайвих дій, оскільки макрос запише їх усі, і це відіб'ється на часу його виконання в майбутньому.
9
Виконайте команду «Сервіс» -> «Макрос» -> «Зупинити запис». Ви створили об'єкт VBA, не написавши жодного рядка коду самостійно. Однак якщо все ж виникне необхідність внести зміни вручну, увійдіть в об'єкт через розділ «Макроси», команда «Змінити» або за поєднанням клавіш Alt + F8.
Для перетворення даних в Excel, переформатування таблиць в Word або внесення великої кількості однотипних змін до слайдах Power Point можна скористатися спеціальними програмами, званими макросами . Для створення таких програм можна скористатися мовою програмування Microsoft Visual Basic for Applications (VBA) або просто записати послідовність виконуваних дій. Розглянемо другий варіант, що не вимагає знання мови VBA.
Інструкція
1
Нехай стоїть завдання відформатувати безліч таблиць в документі Word. У меню «Сервіс» виберіть пункт «Макрос» та натисніть кнопку «Почати запис».
2
У вікні, введіть ім'я створюваного макросу, комбінацію клавіш для швидкого запуску, місце на диску, куди макрос необхідно зберегти і коментарі, які описують роботу макросу.
3
Після натискання кнопки OK з'явиться панель з кнопками - «Стоп» і «Пауза». Виконайте необхідне форматування одній з таблиць, наприклад, можна задати ширину в 50% від ширини сторінки або змінити стиль меж таблиці. Після того як всі зміни в таблицю будуть внесені натисніть кнопку «Зупинити запис».
4
Тепер виділіть будь-яку таблицю в документі і запустіть макрос, вся послідовність дій пророблених з першої таблицею, буде повторена.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=lWV8Odm850k
Корисна порада
Для запуску макросу без відповідної панелі можна скористатися меню. У меню «Сервіс» виберіть пункт «Макрос», потім «Макроси». Виберіть макрос і натисніть кнопку «Виконати».