Як зробити багетну рамку. Як виготовити рамку для картини.

Термін багет стався від французького слова "baguette", що в перекладі означає «паличка». У тлумачному словнику Д.Н. Ушакова дається таке визначення багета: це «різьблена або фарбована планка для виготовлення рамок або прикраси стін». Виготовляють багетну рамку з найрізноманітніших матеріалів: дерева, пластика, алюмінію. Домашні умільці можуть виготовити її з практично будь-яких підручних матеріалів.
Вам знадобиться
  • - картон;
  • - стельовий плінтус;
  • - стельова плитка;
  • - клей;
  • - лінійка;
  • - олівець;
  • - стусло;
  • - канцелярський ніж.
Інструкція
1
Виміряйте величину картини (репродукції, фотографії, вишивки), яку ви бажаєте вставити в рамку. Накресліть на картоні прямокутник, рівний величині зображення плюс кілька сантиметрів для паспарту. Замість картону можна використовувати і поліуретанову стельову плитку.
2
Виріжте два прямокутники однакового розміру. Всередині одного з них накресліть прямокутник, відступаючи рівну відстань від країв. Виріжте його по лінійці гострим канцелярським ножем. Один прямокутник - це основа для рамки, другий - деталь для паспарту.
3
З стельового плінтуса наріжте 4 заготовки для рамки. Край планки слід різати під кутом 45 градусів. Щоб вони були рівними і акуратними, а робота просувалася швидше, використовуйте стусло. Якщо у вас немає такого пристосування, то розмітьте кут за допомогою косинця або транспортира.
4
Тепер зберіть всі деталі. Планки для багета складіть куточками один до одного. Намажте їх клеєм для стельових плиток. Витримайте приблизно 5-10 хвилин, з'єднайте кути, міцно притисніть і скріпіть шпильками. Залиште до повного висихання.
5
По краю підстави для рамки (з трьох сторін) нанесіть клей і приклейте паспарту. Потім таким же чином прікрепте багет з плінтуса. Скріпіть всі деталі шпильками і дайте повністю висохнути протягом доби. Рамка готова. Вставте в неї зображення через незаклеенном сторону.
6
Щоб багетну рамку було неможливо відрізнити від справжньої, пофарбуйте її акриловими фарбами з балончика. Попередньо заґрунтуйте поверхню декількома шарами клею ПВА, щоб не була видна структура пінопласту. Можна зробити і багату золоту раму для картини, і просту однотонну рамку для фотографії або графіки. Довіртеся вашої фантазії.
7
Прикріпіть до основи рамки шматочок дроту і сміливо вішайте на стіну, або просто приколіть її до шпалер шпильками. Оскільки поліуретан дуже легкий, рамка не впаде.