Як обв'язати кофту гачком. Як зменшити кофту з бавовни.

Обв'язування краю вироби, особливо кофти або пуловера гачком , допоможе привнести оригінальність у готовий виріб і поліпшити його зовнішній вигляд - край буде менше розтягуватися і річ довше збереже свій зовнішній вигляд і форму. Ця робота виконується після остаточного складання вироби - обв'язується нижній край, при необхідності - пройми.
Вам знадобиться
  • - гачок;
  • - нитки.
Інструкція
1
Починаючи роботу, продумайте поєднання готової роботи та оздоблення. Зазвичай для обробки виробу береться та ж нитка, з якої в'язався низ деталі або нитка контрастна за кольором, але такого ж складу (вона обов'язково повинна повторюватися на виробі в цілому).
2
Зазвичай для обв'язування гачок береться меншого діаметра, ніж спиці або гачок, яким в'язалося сам виріб. Оптимальним варіантом буде гачок №2 при в'язанні нитками середньої товщини, при значному відхиленні від цього параметра зазвичай вибирається гачок на 1-1,5 номера тонше, ніж виконувалося сам виріб.
3
Найпростішим способом обв'язування стає використання для роботи звичайних стовпчиків без накиду, з одним накидом або напівстовпчиків - вибір конкретного виду обв'язування - за майстринею. В цьому випадку прикріпіть нитку до початку деталі (шву з'єднання двох деталей), поступово обв'язуйте виріб по колу, потім нитку закріпіть і обріжте.
4
В деяких випадках деталі можуть обв'язуватися «рачьім кроком» - стовпчики без накиду набираються на гачок зліва направо, а потім без повороту роботи пров'язуються по два.
5
При бажанні край вироби можна обв'язати туніським в'язанням, але для цього способу в'язання потрібен спеціальний довгий гачок.
6
При необхідності край вироби може обв'язуватися не одним рядом в'язання гачком, а кількома - за бажанням в'язальниці. В цьому випадку зазвичай перший ряд повинен представляти ряд стовпчиків без накиду або напівстовпчиків, другий ряд зазвичай виконується стовпчиками з одним накидом, надалі вибір візерунка залежить від бажання майстрині і конкретного призначення самого вироби - на кофті спортивного стилю ажурна облямівка виглядатиме вкрай недоречно.
7
При бажанні і сполучуваності ажурна облямівка гачком може в'язатися окремо - виготовляється смуга ажурного візерунка потрібної висоти і довжини, потім вона піддається тепловій обробці (смачиванию і ВІДПАРЮВАННЯ праскою через тонку тканину), а потім готова облямівка може пришиватися до готового виробу. В цьому випадку початком в'язання облямівки стає звичайна ланцюжок повітряних петель, пов'язана гачком.