Як вводити кашу грудничку.

Перехід дитини на «справжню їжу» - значний етап в його розвитку. Якщо малюк нормально набирає вагу і добре себе почуває, можна не поспішати вводити прикорм раніше півроку. Але якщо у дитини відзначаються відставання в рості і вазі, поява рахіту або анемії, педіатр може порекомендувати вводити страви прикорму з 4-4,5 місяців. Починати слід з монокомпонентних страв, наприклад каш, що містять 1 вид злаків.
Інструкція
1
Знайомити з кашею дитину слід на 6-7 місяці його життя. Але якщо у малюка нестійкі випорожнення, фахівці рекомендують починати прикорм з каш (в 4,5-5 місяців, якщо малеча знаходиться на штучному вигодовуванні і в 6 місяців, якщо мама годує немовля грудьми). Спочатку запропонуйте малюкові всього 1 чайну ложку каші. Уважно спостерігайте за ним протягом дня. Якщо немає ніяких алергічних реакцій і стілець не змінився, на наступний день збільште порцію удвічі. Доведіть до 100 г, а після року порція повинна складати 200 г.
2
Почніть з однокомпонентних каш без цукру та інших добавок. Також вони не повинні включати в себе глютен (іноді діти погано його переносять). Цей білок харчової клейковини відсутній в кукурудзі, рисі та гречці. Потім, після безглютенових введіть глютенові, після безмолочних - молочні, а однокомпонентні можна замінити сумішами круп і кашками з овочевими або фруктовими добавками. Але не варто поспішати і вводити їх раніше 10 місяців.
3
Для першого знайомства з новою їжею, в даному випадку з кашею, виберіть час, коли ви обидва перебуваєте в гарному настрої і ще не встигли втомитися за день.
4
Запропонуйте дитині спробувати кашу , коли він голодний. Не старайтесь, щоб він неодмінно проковтнув все, що було в ложці. Досить і того, щоб дитина просто спробував незнайому їжу на смак. Якщо це не викликало у малюка ентузіазму, залиште цю спробу до наступного дня.
5
Якщо малюк задоволений новим блюдом, запропонуйте йому ще трохи, але ніколи не змушуйте є силою. Адже в такому віці він отримує з твердої їжі дуже мало калорій. Тому ваша завдання не нагодувати його, а зробити так, щоб знайомство з новою їжею стало приємним відкриттям. Слідкуйте за реакцією дитини і не пропустіть той момент, коли він вважатиме, що йому достатньо. Тоді припиніть годування.
6
Дійте спритнішими, якщо дитина обурюється і плаче між ковтками. Швидше за все таким чином він просить вас поквапитися. Адже досі молоко надходило в рот малятка безперервним потоком, і тепер проміжки між порціями можуть здатися малюкові не дуже-то приємними.
7
Докорм немовляти грудьми або з пляшечки, після того, як він з'їсть потрібну кількість каші.
Зверніть увагу
Чи не знайомте крихту з новими стравами частіше одного разу на 2 тижні. Організм дитини повинен звикати до нового харчування поступово.
Корисна порада
Фахівці рекомендують вводити каші зі злаків в наступній послідовності: рисова, гречана, кукурудзяна, пшенична, вівсяна, манна. А для того, щоб забезпечити малюку комфортне травлення і зміцнити захисні сили його організму, можна додати в щоденний раціон каші з пребіотиками та пробіотиками.