Як відчистити мікрохвильовку.

Мікрохвильові печі експлуатують зазвичай всі члени родини. А якщо прибирає за собою не кожен, то через деякий час всередині можна знайти і крихти, і пригорілі залишки їжі, і жирні плями. На щастя, відчистити це сучасне чудо техніки набагато легше, ніж її газового або електричного побратима.
Вам знадобиться
  • - оцет;
  • - лимони;
  • - апельсинові кірки;
  • - сода;
  • - морська сіль.
Інструкція
1
Зверніть увагу на модель своєї мікрохвильовки: деякі з цих печей забезпечені спеціальною програмою по очищенню (автопіроліз). Якщо у вашій диво-пічці це передбачено, то просто періодично натискайте на потрібну кнопку. Весь жир і забруднення перетворюються в золу, яку потім можна легко протерти ганчіркою.
2
Приступаючи до очищення мікрохвильовки, спочатку витягніть з неї обертовий піднос і вимийте його теплою водою і засобом для миття посуду.
3
Витріть внутрішню поверхню печі сухою серветкою. Якщо до неї присохли залишки їжі або залишилися застарілі жирні плями, нанесіть миючий засіб, призначений для очищення СВЧ-печей, і хвилин через 5 спробуйте відчистити.
4
Замість хімічних речовин можна спробувати прибрати забруднення розчином води з оцтом (одна частина оцту на дві - води). Цей спосіб хороший ще тим, що прибирає і запах їжі.
5
Але пам'ятайте, що ніякими гострими, ріжучими або дряпаючими поверхню предметами користуватися не можна. Також не можна застосовувати чистячі засоби, в яких є великі тверді піщинки, щоб не подряпати внутрішню обшивку мікрохвильовки. І на електричні елементи цього приладу не повинна потрапляти ніяка рідина.
6
Покладіть в скляну ємність пару лимонів, розрізаних навпіл, і налийте туди ж води. Потім помістіть її в піч на 5 хвилин, виставивши максимальну потужність. Після відключення таймера дайте рідини з лимонами постояти всередині ще хвилин 10, а потім ємність приберіть, а поверхню печі протріть. Замість лимонів можна накласти в ємність і апельсинових кірок. В цьому випадку чинним речовиною проти жиру буде ефірне масло.
7
В чашку з водою додайте лимонної кислоти (дві чайні ложки) або оцту і нагрівайте її в печі в режимі найбільшої потужності 10 хвилин. Потім, не чекаючи охолодження і висихання стінок мікрохвильовки, протріть їх м'якою ганчіркою. Якщо за перший раз все не відчистити, повторіть цю процедуру знову. Аналогічно можна поступити, додавши у воду не лимонну кислоту, а стільки ж соди.
8
Можете також присипати жирні плями на дні грубки морською сіллю, окропивши її водою. Залиште на ніч, а вранці протріть поверхню серветкою.
9
Зовнішню чистку мікрохвильовки можна виробляти будь-яким відповідним миючим засобом для посуду і скла. Але намагайтеся не допускати затікання рідини в корпус електроприладу щоб уникнути неприємних наслідків.
10
Щоб чистка мікрохвильовки надалі не викликала труднощів, намагайтеся виконувати її частіше, хоча б раз на тиждень. Крім того, готуйте їжу, накриваючи її кришкою. В цьому випадку ніяких бризок жиру і забруднень у вас і не буде.