Як навчити самку папуги говорити.

Заводячи папуги , багато плекають надію навчити його розмовляти. Але чомусь вважається, що говорять можуть бути лише самці. Насправді це помилка, самку папуги теж можна навчити вимовляти слова і навіть фрази. Правда, процес навчання займе більше часу. Зате говорити вона буде чіткіше, ніж самець.
Інструкція
1
Якщо ви ще тільки вибираєте папуги, зупиніться по можливості на ара, какаду, жако або амазон. Це самі балакучі з них. Однак навіть кореллу або звичайну хвилясту попугаіху можна навчити розмовляти, якщо почати заняття в 2-3 місячному віці. Так що купуйте птицю будь-якого виду, головне - молоденьку. І відразу приступайте до навчання.
2
Допоможіть вихованкою освоїтися в незнайомій обстановці, нехай зрозуміє, що їй ніщо не загрожує. Приручити птицю, вона не повинна боятися вас і ваших рук. Займатися з папугою повинен один і той же чоловік. Краще всього, якщо це буде жінка чи дитина: птахам легше відтворювати високий тембр голосу.
3
Проводьте уроки регулярно, по кілька разів на день. Встановіть чіткий розклад. Наприклад, перед ранковим годуванням займайтеся по 10 хвилин, вдень - по півгодини, а перед сном - 15 хвилин. Починайте вимовляти прості слова, зазвичай папуги добре запам'ятовують і відтворюють свою кличку. У ній, до речі, повинні бути присутніми звуки «о», «а», шиплячі, приголосні «к», «т» або «р». Саме їх птаху вимовити буде найлегше.
4
Повторюйте вибране слово багато разів, вимовляєте його рівним голосом, кілька монотонно, але ласкаво. Для полегшення завдання можете записати звуки своїй промові на магнітофон і включати запис, щоб папуга її прослухав. Але при цьому не йдіть з кімнати, інакше птах привчиться розмовляти під час вашої відсутності. Коли папуга освоїть одне слово, починайте розучувати з ним інше. Але не забувайте повторювати пройдене.
5
Якщо хочете, щоб пташка вимовляла слова і фрази осмислено, виробляйте в неї умовний рефлекс. Наприклад, щоб вона говорила вам «Привіт», коли ви повертаєтеся додому, після повернення багато разів вимовляєте «Привіт» і давайте вихованцеві ласощі. Тоді папуга буде пов'язувати слово саме з моментом вашого повернення і стане вимовляти його до місця.
Зверніть увагу
Якщо хочете навчити вашу птицю розмовляти, потрібно утримувати її одну, ні в якому разі не в парі.
Говорящий попугай - Не вигадка і не казковий персонаж. Інтелектуалами серед папуг вважаються довгожителі - какаду і жако. Корелла-німфа теж здатна вивчити десяток-другий слів. А серед звичайних хвилястих папужок часом зустрічаються рекордсмени словарного запасу. Коли у вашому будинку з'являється молодий хвилястий папуга - саме час почати навчання.
Інструкція
1
Техніка навчання папуг розмови не відрізняється у різних видів. Чим молодший папуга, тим легше буде навчити його говорити. Самці говорять частіше і охочіше самок. Не варто починати уроки з самого першого дня, дайте папузі звикнути в новій обстановці. Спокійно спілкуйтеся з ним, не загострюючи уваги на окремих фразах.
2
Коли папуга звик до нової сім'ї, можна переходити до навчання. Нехай це буде для початку одна фраза чи кличка вихованця. Навчання починають з ранку, після чищення і годування. Повторіть фразу десять - п'ятнадцять разів, з інтонацією. Птах повинна в цей час контактувати з вами, цікавитися.
3
Повторюйте розучують фразу частіше за інших, спокійним ласкавим голосом. Заохочуйте папуги , коли він відповідає вам щебетанням, і знову повторюйте фразу. Уроки мають бути щоденними, але не довше десяти хвилин. Якщо птах втратила інтерес - припиніть урок.
4
Через кілька днів можна почати розучувати другу фразу, навіть якщо папуга не навчився чітко повторювати першу. Чергуйте фрази в уроці. Використовуйте ці фрази в спілкуванні з вихованцем в таких ситуаціях, в яких хотіли б їх почути.
5
не дратує і не впадайте у відчай. Якщо вам здається, що навчання не приносить успіху, більше контактуйте з птицею і продовжуйте уроки. Найчіткіше мова папуги звучить у ранковій пісні, в такі моменти вона схожа на магнітофонний запис з вашого голосу.
Зверніть увагу
Якщо папуга міститься з іншими птахами, у нього немає потреби в соціальному партнері, і навчити його людської мови практично неможливо. Контакт людини і птиці повинен бути дуже тісним.
Корисна порада
Вибирайте такі слова, які птаху простіше вимовляти. Шиплячі, свистячі звуки найбільше подобаються папугам. Час від часу повторюйте завчені фрази, щоб вони не забулися.