Як дізнатися температуру материнської плати.

Для комп'ютерних комплектуючих дуже важливий температурний режим. Це значить, що перегрів будь-який з деталей раніше чи пізніше призведе до поломки. Тому завжди варто відстежувати показники «здоров'я» вашого ПК. Особливо це стосується материнської плати - найважливішою деталі комп'ютера. Тим більше, якщо вона не обладнана вентилятором для охолодження.
Інструкція
1
Встановіть програму моніторингу і діагностики. Найпростіший спосіб дізнатися температуру материнської плати - це запустити спеціальну програму, наприклад, Everest або AIDA64. Запустіть браузер і відкрийте сторінку будь пошукової системи. Наберіть в рядку пошуку «Скачати AIDA64». Перша ж посилання www.aida64.com/downloads веде на сайт розробника в розділ завантажень. Перейдіть по ній і скачайте пробну версію (Trial Version) в будь-якому з варіантів. Найширшим набором функцій володіє Extreme Edition, але підійде абсолютно будь-яка з доступних до скачування. Програма працює як в 32-х, так і в 64-розрядних системах.
2
Клацніть правою кнопкою миші по архіву з програмою і виберіть пункт «Розархівувати». Відкрийте папку, в яку буде розпакований архів, і запустіть файл aida64. З'явиться заставка програми, і після сканування пристроїв відкриється головне вікно. У лівій частині вікна перераховані категорії устаткування, про яке може бути виведена інформація.
3
Натисніть на пункті "Комп'ютер" в лівому стовпчику, а в правій частині екрана натисніть іконку «Датчик». З'явиться перелік всіх компонентів, датчики яких видають інформацію про свою роботу. Знайдіть пункт «Системна плата» і навпаки ви побачите температуру в градусах. Зверніть увагу, утиліта платна, і деякі значення приховує, поки ви не введете активаційний код. Можна просто запустити aida64 кілька разів - кожен раз будуть приховані різні дані.
4
Скачайте безкоштовну інформаційну програму HWiNFO32 або HWiNFO64 для 32-бітних або 64-бітних систем відповідно. Для цього перейдіть на сайт http://www.hwinfo.com і клацніть по посиланню на скачування архіву з утилітою. Розпакуйте архів в будь-яке місце на жорсткому диску, відкрийте папку і запустіть файл HWiNFO32.exe. Відкриється невелике вікно з кнопками Configure і Run. Проставте прапорець навпроти пункту sensor-only і натисніть Run. Знайдіть в середній частині таблиці, яка відкриється після опитування датчиків, рядок з написом Motherboard. Навпаки і буде записана температура материнської плати: її поточне, мінімальне і максимальне значення.