Як відкрити масажний бізнес.

Масаж - дуже затребувана процедура. Крім лікувального попитом користується масаж косметичний, розслабляючий, тонізуючий. Цю популярну послугу можна зробити основою прибуткового бізнесу . Відкрийте невеликої масажний салон, який згодом можна буде розвинути в повноцінну мережу.
Вам знадобиться
  • - гроші на розвиток бізнесу;
  • - статус ІП або зареєстрована юридична особа;
  • - ліцензія;
  • - приміщення;
  • - вивіска;
  • - персонал;
  • - обладнання.
Інструкція
1
Вирішіть, які саме послуги ви маєте намір надавати. Лікувальний масаж і мануальна терапія вимагають обов'язкового ліцензування. Зате для масажу розслабляючого і косметичного додаткова дозвільна документація не потрібна. Ви можете запропонувати масаж в комплексі з розслаблюючими ваннами та іншими водними процедурами. Непогана ідея - масажний кабінет при салоні краси.
2
Виберіть відповідне приміщення. Бажано розташуватися на першому поверсі з окремим входом, на жвавій вулиці поруч із зупинками транспорту. Потенційним клієнтам повинно бути зручно добиратися до вашого салону.
3
Придумайте назву салону. Розглядайте перспективу створення мережі - ім'я має бути помітним і легко запам'ятовується. Замовте помітну вивіску.
4
Займіться пошуками персоналу. У маленькому кабінеті достатньо двох масажистів, великий вмістить п'ять і більше фахівців. Розрахуйте, скільки сеансів необхідно для рентабельності вашого салону. Врахуйте, що один масажист здатний обслужити в зміну не більше восьми осіб. Не економте на персоналі - найміть кращих, адже саме від їх кваліфікації та досвіду залежить ваша майбутня прибуток.
5
Придбайте обладнання для салону. Вам будуть потрібні масажні столи, кушетки для відпочинку, ширми, шафи для необхідного приладдя і аксесуарів. Не завадить хороший кондиціонер, пральна машина для обробки інвентарю та іонізатор для створення комфортної атмосфери.
6
Купіть рушники, простирадла, халати і замовте форму для персоналу. Бажано, щоб всі речі були витримані в єдиному стилі. Виберіть косметичні засоби для масажу. Крім базових масел і нейтральних гелів придбайте набори ефірних масел.
7
Продумайте цінову політику. Дізнайтеся розцінки інших масажних салонів, косметичних кабінетів та клінік. Складіть список майбутніх послуг. Обов'язково запропонуйте щось нове, чого поки немає в прейскурантах конкурентів.
8
Займіться просуванням свого салону. Не варто витрачатися на дорогу рекламу в журналах і на телебаченні. Краще складіть цікаву програму лояльності для постійних клієнтів. Продумайте систему маленьких подарунків і бонусів. Беріть участь в галузевих виставках, знайдіть партнерів з суміжних областей, з якими можна проводити спільні рекламні компанії.
9
Не пускайте справи в салоні на самоплив. Контролюйте адміністратора і бухгалтера, влаштовуйте зборів, створюйте в колективі дружню атмосферу. Пильно стежте за якістю послуг. Пам'ятайте - клієнт, який отримав якісну послугу, напевно повернеться, а при нагоді порекомендує ваш салон своїм знайомим.