Як відучити собаку гризти провода.

Якщо ви помітили, що ваша собака гризе дроти , вам слід докласти всіх зусиль, щоб відучити тварину від цієї небезпечної звички. Адже може постраждати не тільки ваша техніка, а й домашній улюбленець. Якщо ви виявите терпіння, то обов'язково досягнете успіху.
Вам знадобиться
  • - іграшки;
  • - шматок кабелю;
  • - гірчиця;
  • - оцет;
  • - хрін;
  • - левоміцетин;
  • - крохмаль;
  • - «Антігризін».
Інструкція
1
Забезпечте собаку іграшками. Причому вони повинні бути різними: кісточки, м'ячі, гумові звірятка з «пищалками». Якщо вашому вихованцеві завжди буде чим зайнятися, він не зверне уваги на дроти. Як тільки побачили, що тварина зацікавилося електрикою, відволікаючи його іграшкою.
2
По можливості приберіть всі дроти із зони доступу собаки. Під час ремонту сховайте проводку під плінтуса або проведіть під стелею. Придбайте в магазині спеціальні короби для проводів. Відгородите подовжувач перегородкою. Все це не дозволить псу дістатися до «лакомства».
3
Намажте дроти чим-небудь гірким, неприємним для вашого улюбленця. Підійдуть гірчиця або хрін. Можна використовувати таблетку левоміцетину, на смак це ліки надзвичайно гірке. Змішайте порошок капсули з водою, додайте трохи крохмалю і змастіть вийшла сумішшю електропроводку. Також можна змастити дроти оцтом - його запах вкрай неприємний для тварин.
4
Придбайте в магазині з товарами для тварин спеціальний засіб «Антігризін» і окропити їм всі наявні у вас в будинку дроти. Люди не відчувають запах цього препарату, зате він володіє відштовхуючим дією на собак.
5
Якщо у вас невелика собака, залишайте її в клітці на час вашої відсутності. Не варто переживати, що пес буде страждати, адже в той час, як господарів немає вдома, собаки в основному сплять. Крупним собакам можна виділити одну кімнату або коридор, де на підлозі не лежать дроти. Таким чином, в безпеці буде і ваша проводка, і ваш улюбленець.
6
Спробуйте відвернути собаку, давши їй непотрібний шматок кабелю. Як тільки ви побачили, що пес намагається з'їсти дроти від вашого ноутбука, кличте її і вручайте його особистий шматок електропроводки. Незабаром собака зрозуміє, що ви від неї хочете, і залишить техніку в спокої.