Як вибрати цуценя добермана.

Добермани - сильні, спритні, витривалі, граціозні і віддані своїм господарям собаки. Незважаючи на те, що доберман є відмінним мисливцем на дрібних звірів, чудовим сторожем і бійцем, для багатьох людей - він, насамперед, вірний друг і член родини. Вибирати цуценя добермана, як і будь-яку іншу породисту собаку, потрібно правильно.
Інструкція
1
Перш за все, вирішите, кого б ви хотіли бачити у своєму домі: переможця найбільших виставок, надійного захисника, компаньйона або ж просто вірного друга. Але при цьому пам'ятайте, що в першу чергу ваш щеня повинен стати сміливою і здоровою собакою з хорошою врівноваженою психікою.
2
Пол цуценя добермана вибирайте на свій розсуд. Якщо ви бажаєте бачити у своєму домі ласкаву, ніжну і уважну собаку, віддайте перевагу дівчинці. Якщо ж ви мрієте про високий, ставний, грізному товариша, без сумнівів вибирайте кобеля добермана.
3
Розпитайте заводчика про звички та особливості характеру кожного виставленого на продаж малюка. Володіючи цією інформацією, ви зможете зробити висновок про те, яким виросте щеня.
4
Дуже уважно огляньте зовнішність всіх представлених заводчиком цуценят добермана. Якщо всі вони чисті, доглянуті, з блискучою шерстю, вибирайте найбільш вподобаного вам малюка.
5
Переконайтеся, що сподобався вам щеня абсолютно здоровий. Білі плями на шкурі, світлі очі, викривлені кінцівки - найбільш поширені пороки доберманів. Обов'язково подивіться, чи немає у цуценяти пупкової грижі. Грижа - це не порок розвитку добермана, але наявність її у собаки вкрай небажано.
6
Запам'ятайте, що хороший щеня добермана обов'язково повинен мати міцний кістяк, широку спину і груди, практично квадратний корпус, досить-таки довгу шию, широкі щелепи, добре виражений підборіддя і темні очі. Яскравий підпав у цуценяти добермана - це перша ознака його хорошою імунної системи. Здорового малюка ви дізнаєтеся по ясним очам, блискучою вовни, хорошому апетиту, рухливості і життєрадісності.