Як відучити собаку стрибати на господаря.

Чи не багатьох бентежить, коли щеня забавно стрибає, зустрічаючи господаря з роботи. Зате це стає проблемою потім, коли доросла собака радісно наскакує на який повернувся власника, псуючи його одяг і лякаючи гостей. Щоб цього не трапилося, коригувати таку поведінку треба зі щенячьего віку.
Інструкція
1
Подібна поведінка для собак є абсолютно природним. Коли старша особина повертається в зграю, молоді пси облизують їй брилі і куточки пащі. Щеня на свій лад намагається виявляти вам свою повагу і не розуміє, чому ви не хочете вести себе як порядна собака. Кричати і бути його ні в якому разі не варто, інакше він взагалі перестане радіти вашого повернення. А ось зайнятися дресируванням необхідно.
2
Привчіть собаку до команди «Сидіти». Всякий раз, відкриваючи вхідні двері, командуйте це собаці. Продовжуйте її хвалити за успішне виконання команди, поки ви роззуватися і знімаєте верхній одяг. Після чого підкличте собаку до себе і приділіть їй увагу, адже вона так довго вас чекала.
3
Випередите собаку. Як тільки прийшли, опустіться до встречающему вас вихованцеві, погладьте його, натискаючи на круп таким чином, щоб той сів. Якщо ви не проти подібних дій, самі підставте обличчя собаці, щоб вона могла лизнути вас в ніс і порахувати ритуал зустрічі виконаним.
4
Якщо подібна звичка вже закріпилася, спробуйте виставляти вперед коліно, коли пес буде радісно стрибати на вас. Незабаром собака зрозуміє, що регулярно натикається на якийсь гострий предмет, заподіює їй неприємні відчуття, і залишить це заняття. Також можете наступити собаці на задню лапу, коли вона радісно опустить передні вам на плечі.
5
В той час, як собака вже підстрибнула, але ще не встигла доторкнутися на вас, хапайте її за передні лапи. Пси вкрай не люблять, коли їх свободу обмежують подібним чином, тому незабаром ваш чотириногий друг залишити спроби вас обійняти.
6
Який би спосіб ви не вибрали, розкажіть про нього всім членам сім'ї та друзям, які часто бувають у вас в гостях. Якщо ви хочете, щоб ваш вихованець перестав вітати людей подібним чином, брати участь в корекції поведінки собаки повинні всі, хто входить в будинок.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=_8YHYHvNbEI
Щенячья безпосередність і товариськість розчулює всіх. Як приємно, коли пес радісно стрибає навколо, вітаючи домочадців! Однак малюк швидко росте і щенячі повадки в дорослому собаці починають дратувати і господарів, і оточуючих. Брудні лапи, порвані речі, налякані діти - все це може перетворитися у велику проблему. Як бути? Вчасно і планомірно відучувати цуценя від звички стрибати на оточуючих і навколо них.
Інструкція
1
Щеня стрибає від надлишку радості і бажання доторкнутися до людини. Часто господар сам заохочує цю шкідливу звичку, спеціально нахиляючись до малюка і радіючи, коли той лиже його обличчя. Пес приймає цю радість за схвалення, таким чином звичка закріплюється.
2
Щоб позбавити собаку від шкідливої звички, а себе - від зіпсованої одягу, жорстко відучувати цуценя від такої манери вітання. Найкраще, якомога раніше навчити його команді «сидіти». Як тільки щеня кинеться до вас, строго скажіть йому «Сидіти»! Як тільки пес підкориться, заохотьте його ласощами.
3
Якщо щеня стрибає, вітаючи який зайшов в лом господаря, постарайтеся не провокувати його. Чи не окликайте і не гладьте пса, зайшовши в квартиру. Ігноруйте його, дайте цуценяті час заспокоїться. Після цього можете кликнути собаку і поспілкуватися з нею. Ваш вихованець повинен зрозуміти, що бурхливі вітання не заохочуються, але господар зовсім не проти з ним пограти.
4
Не кричіть на цуценя і не бийте його. Виховати залякану собаку в ваші цілі не входить. Не варто й багатослівно розпікати пса, повторюючи його кличку. Чи не переоцінюйте інтелект вашого вихованця - довгі монологи він просто не зрозуміє. Зате короткі виразні команди, інтонацію і вираз обличчя «прочитає» дуже швидко.
5
Деяким собакам може допомогти делікатне фізичний вплив. Коли цуценя стрибне на вас, міцно візьміть його за передні лапи і поставте їх на підлогу. Суворим голосом скажіть собаці: «Фу». Якщо пес послухався, почастуєте його ласощами. Якщо ж він продовжує скакати навколо, повторіть прийом.
6
Однак є тварини, яких дотик і навіть жорстке вплив не утихомирює, а навпаки, провокує. Вони починають стрибати ще більш бурхливо, підкріплюючи свої дії гавкотом. Таких цуценят потрібно виховувати більш жорстко. Не дозволяйте їм лизати особа, хваліть і розмовляйте з собакою тільки тоді, коли вони поводяться спокійно. Стрибки і гавкіт ігноруйте. Щеня швидко зрозуміє, що скаканням і шумом йому не добитися ні заохочення, ні розваги і буде змушений вести себе стриманіше.
7
Якщо ваш щеня стрибає на сторонніх людей, не намагайтеся перевести ситуацію в жарт. Пам'ятайте, що перехожі можуть боятися собак, навіть найменших. Тому на початковому етапі навчання, коли ви ще не впевнені, що вихованець освоїв команди, спускайте його з повідця тільки в безлюдних місцях або на спеціальній собачої майданчику.
8
Якщо ваш щеня не слухається команд, зверніться до професійного кінологові. Вам запропонують пройти разом з вихованцем курс загальної дресирування. Це займе деякий час і зажадає зусиль, зате в підсумку ви отримаєте слухняного і ідеально вихованого пса.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=_8YHYHvNbEI