Як знизити оберти двигуна.

Уважний автовласник завжди ретельно стежить за станом свого транспортного засобу, а будь-які несправності намагається усувати, як тільки такі виникають. Якщо у машини дуже великі обороти , в такому випадку напевно присутній перевитрата бензину. Позбувшись від цього, можна значно заощадити на паливі.
Вам знадобиться
  • - хомути;
  • - нові прокладки;
  • - набір інструментів;
  • - інструкція з експлуатації.
Інструкція
1
Перш ніж приступити до роботи, визначте точний рівень оборотів, який рекомендований спеціально для вашого транспортного засобу. У цьому вам допоможе інструкція з експлуатації. Якщо обороти машини не падають після того, як прогрілося двигун, або ж вони просто-напросто «плавають», шукайте несправність. По-перше, постарайтеся з'ясувати, який вид двигуна був встановлений заводом-виробником у ваше авто - карбюраторний або інжекторний. Якщо справа доводиться мати з карбюраторним двигуном, тоді ви зможете самостійно і без особливих зусиль його налаштувати.
2
Перевірте ретельно все шланги і гумові прокладки. Прорвана прокладка може також спровокувати підвищений холостий хід, оскільки більше повітря, ніж потрібно буде надходити в систему. Зверніть належну увагу на прокладки і патрубки, які ведуть до впускного колектора. Спробуйте переживати акуратно гумові шланги, при цьому паралельно спостерігаючи за оборотами. Якщо в момент, коли ви натискаєте на якийсь із шлангів, обороти спадають, проблема виявлена. Перевірте кожне з'єднання. Замініть зношені хомути, оскільки, якщо вони нещільно кріплять шланги, повітря може просочуватися.
3
Якщо у вашому транспортному засобі завод-виробник встановив інжекторний двигун, тоді не намагайтеся знизити рівень оборотів механічним шляхом. Проблема в тому, що обороти залежать безпосередньо від прошивки, яка була «залита» в машину. Іншим словами, управління рівнем здійснюється програмно. Встановіть бортовий комп'ютер, таким чином ви будете мати можливість в режимі он-лайн стежити за рівнем оборотів.
Зверніть увагу
Якщо вам необхідно терміново знизити рівень оборотів інжекторного двигуна, обов'язково зверніться до фахівців, які зможуть «залити» нову прошивку. Але в такому випадку необхідно враховувати той факт, що дуже низький рівень оборотів може стати причиною передчасного зношування генератора.
Корисна порада
Якщо ваше авто має вже значний вік, в обов'язковому порядку зніміть карбюратор і ретельно очистіть його, оскільки часто саме засмітився карбюратор втілює причину занадто високих обертів двигуна.
Існує кілька методик позбавлення від неприємного шуму системного блоку. Враховуючи той факт, що основною його причиною є вентилятори, необхідно правильно налаштувати параметри їх роботи.
Вам знадобиться
  • - AMD Over Drive;
  • - SpeedFan.
Інструкція
1
Спочатку визначте вентилятор, який видає неприємний шум. Для цього відкрийте системний блок і вивчіть стан кольорів. Подивіться, до якого пристрою прикріплений гучний вентилятор.
2
Якщо у вашому комп'ютері використовується процесор фірми Intel, то скачайте і встановіть програму SpeedFan. Запустіть цю утиліту. Спочатку змініть мову меню програми. Натисніть кнопку Configure для відкриття додаткового меню. Тепер перейдіть до пункту Options. Знайдіть поле Language і встановіть в ньому параметр Russian.
3
Тепер подивіться свідчення температурних датчиків. Знайдіть те обладнання, до якого прикріплений вентилятор, швидкість якого необхідно зменшити. Якщо температура цього пристрою знаходиться в допустимих межах, то кілька разів натисніть кнопку «Вниз» навпроти показника швидкості потрібного кулера. Тепер натисніть кнопку «Згорнути». Ні в якому разі не знижуйте обороти вентилятора, якщо температура обладнання перевищує допустимі норми.
4
Якщо ж в комп'ютері є процесор фірми AMD, то розумніше використовувати програму AMD Over Drive. Скачайте її з сайту www.ati.com. Встановіть та запустіть цей додаток. Дочекайтеся завершення аналізу підключеного обладнання.
5
Використовуйте меню CPU Status і GPU Status для оцінки температурних режимів центрального процесора і відеокарти. Якщо температури коливаються в межах норми, то відкрийте меню Fan Control. В даному меню всі вентилятори пронумеровані, але відсутній опис обладнання, до якого вони прикріплені. Пересуньте повзунок першого вентилятора та натисніть кнопку Apply. Візуально оціните зміна швидкості обертання лопатей одного з вентиляторів.
6
Проведіть аналогічну процедуру для збільшення або зменшення обертів інших кольорів. Кожен раз натискайте кнопку Apply, щоб застосувати зміни налаштувань.
Зверніть увагу
Як знизити обороти вентилятора або "Тихий Кулер". Вихід з даної ситуації простий - зменшити обороти кулера. Отже, ми з вами з'ясували, що зменшивши кількість обертів кулера, знизимо шум, який він виробляє. Звичайно продуктивність трохи впаде, але, припустимо, що в деяких "вузлах" комп'ютера це не дасть істотного погіршення охолодження.