Як знайти квадратний метр.

Обчислити квадратний метр неважко. Потрібну математичну формулу для прямокутників вивчають у другому класі. Складнощі можуть виникнути з підрахунком площі нестандартних фігур. Наприклад, якщо мова йде про п'ятикутнику або більше складної конфігурації.
Вам знадобиться
  • виміру сторін і кутів фігури, папір, олівець, лінійка, транспортир.
Інструкція
1
Зобразіть потрібну фігуру на папері. Або накресліть план території, площа якої збираєтеся підрахувати. Це допоможе для подальших розрахунків.
2
Розбийте початкову фігуру на прості деталі: прямокутники, трикутники або сектори кола. Обчисліть площу отриманих частин. Для прямокутників перемножте довжини сторін: S = a · b.
3
Визначте площу трикутника будь-яким зручним способом. В загальному випадку вона може бути обчислена за кількома формулами. Якщо є трикутник з кутами?,?,? і противолежащими їм сторонами a, b, c, то його площа S визначається так: S = a · b · sin (?)/2 = a · c · sin (?)/2 = b · c · sin (?)/2. Іншими словами, виберіть кут, синус якого буде найлегше обчислити, помножте на добуток двох сусідніх сторін і розділіть надвоє.
4
Використовуйте інший спосіб: S = a? · Sin (?) · Sin (?)/(2 · sin (? +?). Крім того, існує формула Герона: S =? (P · (p - a) · (p - b) · (p - c)), в якій р - це напівпериметр трикутника (p = (a + b + c)/2), а? (...) - позначення квадратного кореня. Є та інші способи. Якщо у вас прямокутний або рівносторонній трикутник, то обчислення спрощуються. В першому випадку використовуйте довжину двох катетів, прилеглих до кута 90 °: S = a · b/2. У другому виміряйте спочатку висоту рівнобедреного трикутника, опущену на його підставу . І використовуйте формулу S = h · c/2, де h - висота, а с - довжина підстави.
5
Обчисліть площу сектора кола, включеного в шукану фігуру. Для цього знайдіть твір половини довжини дуги сектора на радіус кола. Найбільш складне в цій задачі - це отримання правильного значення радіуса для виділеного з первісної фігури сектора.
6
Складіть отримані площі для остаточного результату.
7
Використовуйте метод тріангуляції для обчислення площі складних фігур на кшталт п'ятикутників. Розбийте ваш исходник на трикутники. Обчисліть їх площі і складіть результати.