Як скласти генеалогічне древо.

Складання генеалогічного дерева - дуже трудомісткий творчий процес. Однак результати варті всіх витрат часу і сил. Знати своє коріння повинна кожна людина. Адже як відомо, без минулого немає майбутнього.
Інструкція
1
Процес збору інформації Почніть з опитування своїх близьких родичів. Генеалогічне дерево може містити будь-яку інформацію про ваших предків, але самі основні дані - це прізвище, ім'я, по батькові родича, його стать, дата народження і ступінь споріднення. Головні ваші інструменти на цьому етапі - блокнот і ручка. Опитавши маму і тата, витягніть максимум иформации. Уж дані своїх братів і сестер вони напевно знають. Записуйте все в блокнот у вигляді таблиці. Там, де в пам'яті батьків виникнуть прогалини, вас освітять їх брати і сестри. Відмінно, якщо живі ваші бабусі і дідусі. Чим старше покоління, тим більше воно надає значення своїх витоків. Бабуся з дідусем розкажуть вам набагато більше, ніж батьки. Будь-які подробиці вам можуть стати в нагоді для подальших поісков.Действуя таким чином, ви зможете відновити своє дерево до прапрабабусі і дідусі. Тобто на чотири покоління вглиб. Деяка інформація може пролити світло і на представників вашого роду до 6 коліна, але далі межа ваших возможностей.Теперь шукати інформацію треба в архівах. На жаль, бурхливий XX століття, за який Росія брала участь у двох світових війнах і пережила 2 зміни політичного режиму позбавив нас множство цінних документальних свідчень нашого минулого. Багато архівів утеряни.ещё одне джерело інформації - це інтернет. але і тут потрібно вміти шукати. Зараз існує багато сайтів, на яких можливе розміщення свого дерева. Раптом на якомусь з них ви знайдете відсутні ланки вашого минулого.
2
Чим користуватися Коли ви почнете оформляти своє древо графічно, ви зіткнетеся з певними труднощами. Справа в тому, що кількість родичів з кожним поколінням все збільшується, і зобразити їх на звичайному листку паперу у вас навряд чи вдасться. Особливо слід врахувати, що дерево росте не стільки в висоту, скільки в ширину. Воно швидше нагадує перевернуту піраміду.Чтоби скласти древо , скористайтеся однією з програм, призначених для цього. В принципі, можна скласти таблицю і в програмі Microsoft Excel.
3
Правила складання древа Є три підходи, який вам зручніше вирішуйте самі.Первий підхід - починати від засновника роду. Це класичний підхід і використовується він в основному для того, щоб показати нащадків якогось человека.Второй підхід - будувати древо , починаючи з себе самого. Це так званий егоїстичний метод. Зараз це найпопулярніший спосіб узагальнення фамільної інформаціі.Третій - концентричний. Це спосіб показати і предків і нащадків людини. Зображується у вигляді кіл - з одного боку коло розширюється за рахунок предків, з іншого - за рахунок нащадків.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Yvu_F3G-izM