Як поставити мету і досягти успіху.

Людям властиво мріяти про красиві речі, здоров'я, гарній роботі, великий зарплаті і т.д. Тільки про втілення мрій в життя мало хто замислюється. Тим часом втілення більшості цих бажань цілком реально. І щоб домогтися успіху , необхідно правильно поставити мета.
Інструкція
1
Сформулюйте і запишіть свою мету. Вона повинна бути конкретною, досить складною, але досяжною. Акт формулювання мети має важливе психологічне значення, і ви досить швидко помітите, що почали рухатися до неї невеликими кроками. Цей ефект можна пояснити тим, що зробивши свою мрію конкретною метою ви починаєте підсвідомо звертати увагу на ті чинники, які мають важливе значення для її втілення. Наприклад, ви мріяли відкрити магазин модного одягу. Поставивши собі таку мету, ви будете спочатку несвідомо, а потім і свідомо придивлятися до порожнє приміщення в потрібному вам районі, звертати увагу на кредитні пропозиції банків, стежити за випуском нових колекцій і т.д.
2
Обмежте час на досягнення мети. Якщо вона досить масштабна, то її слід розбити на проміжні цілі. Наприклад, щоб відкрити магазин модного одягу, вам спочатку доведеться скласти бізнес-план, підібрати приміщення, звернутися в банк за кредитом, зробити в торговому залі ремонт, закупити одяг, найняти персонал і т.д. Кожен з цих пунктів можна сформулювати як окрему мету і прорахувати час, необхідний для її досягнення.
3
Успішно пройшовши частину шляху до своєї основної мети, ви можете зіткнутися з деякими проблемами. Наприклад, банк відмовить вам у кредиті. Але якщо ви поставите мету так, що її досягнення буде залежати тільки від вас, а не від клерка банку, відмова не буде катастрофою - ви просто зверніться в інша кредитна установа.
4
Ставши на шлях досягнення успіху, ви повинні мати на увазі, що за нього доведеться платити. Враховуйте це, формулюючи вашу мету. Наприклад, приватний бізнес відніме у вас весь час, він буде пов'язаний з ризиками і хвилюваннями. Чи готові до цього? Якщо ні, то варто стримати свої апетити і поставити метою відкриття невеликого бутіка, а не магазину.
Якщо ви навчитеся правильно ставити цілі, шанс наблизитися до успішного її досягненню зросте в кілька разів. Щоб поставити мету, потрібно спертися на кілька важливих моментів, визначившись з якими, якість мети помітно зросте.
Інструкція
1
Перший момент - конкретність мети. Важливо чітко сформулювати те, чого ви хочете, і визначити для себе конкретний результат. Тут потрібно добре подумати, тому що нерідко людина, задаючись метою, наприклад, схуднути, не може досягти її, бо вона не зовсім ясна. Можна схуднути, але при цьому порушити обмін речовин. Тому більш правильною і адекватною метою буде досягнення здорового і красивого тіла.
2
Мета повинна бути поставлена таким чином, щоб ви могли на всьому шляху вимірювати результати, які скажуть про успіх чи про невдачі. Припустимо, метою ви поставили збільшення доходів, а критерієм повинна стати конкретна цифра, наприклад, на сто доларів на тиждень. Таким чином, ви маєте можливість автоматично вираховувати ефективність досягнення мети.
3
Наступне, що є дуже важливим - це досяжність мети. Ви повинні чітко усвідомлювати, що те, чого ви прагнете домогтися, абсолютно точно може бути втілене в життя. Для цього визначте чітку планку бажаного результату. Важливо, щоб вона була або конкретна, або трохи завищена, але ні в якому разі не занижена. Чим вище планка, тим вище буде досягнутий результат.
4
Далі визначте значимість вашої мети, і те, що принесе вам її досягнення. Тут так само необхідно якісно подумати і сформулювати відповідь. Припустимо, ви хочете навести порядок вдома. У цьому випадку фактор чистоти не завжди може відігравати ключову роль, так як це далеко не всім важливо. Але ви можете надати інше значення своєї мети. Наприклад, завдяки порядку в будинку ви завжди знайдете всі ваші речі, і вам не доведеться витрачати багато часу на пошуки і розгрібання завалів.
5
Визначте конкретні терміни для реалізації мети. Це дуже важливо, тому що в противному випадку може статися так, що отримання бажаного розтягнеться на довгий час, і мета вже втратить свою актуальність. Якщо ви хочете відправитися в подорож, і вам потрібно зібрати певну суму грошей, дайте собі обмежений час для цього. Наприклад, вам потрібно три місяці для того, щоб зібрати стільки-то тисяч, після чого ви зможете відвідати таку-то країну.
6
І головне, не забувайте про те, що не варто відкладати на завтра те, що можете зробити сьогодні. Як тільки ви визначилися з усіма параметрами своєї мети, сміливо приступайте до її реалізації.