Як почистити фільтр в акваріумі.

Любителі поспостерігати за життям рибок у власному акваріумі повинні знати, що регулярне очищення води також необхідна акваріумним мешканцям, як і своєчасна годівля. Перероблені речовини, відходи життєдіяльності, залишки корму - все це є причиною засмічення акваріума, цвітіння води та погіршення умов середовища проживання рибок.
Інструкція
1
З якою регулярністю слід чистити фільтр, однозначно сказати складно. Багато в чому це залежить від того, який літраж вашого «водойми» і скільки мешканців живе в ньому. Чим більше живності в акваріумі, тим частіше доведеться займатися чищенням фільтру. В середньому, це потрібно робити не рідше одного разу на 7-10 днів. При цьому чищенні підлягає тільки головка фільтра (фільтруючий наповнювач). Розбирати його повністю не рекомендується.
2
Процес очищення фільтра проводите швидко і в щадному режимі. Обов'язково для промивання його використовуйте воду з акваріума. Фільтруючий матеріал цінний саме тим, що його заселяють колонії бактерій, які беруть безпосередню участь у біофільтрації. Тому завдання, з одного боку, полягає в очищенні фільтра від забруднення, а з іншого - в мінімальному впливі на бактерії, які знаходяться там же.
3
Від'єднайте фільтр від мережі, вийміть з акваріума і злегка промийте його теплою водою, використовуючи м'яку губку. Звільніть від бруду, слизу і корми витягнутий ротор, а потім дуже акуратно за допомогою зубної щітки приведіть в порядок сопло фільтра.
4
Якщо фільтр у вас хімічний, не забувайте оновлювати фільтруючі матеріали: вапняний щебінь, вугілля, торф. Якщо помітите, що вода стала повільніше текти крізь фільтр, ретельно прополощіть щебінь водою, очистивши його від мулу.
5
Біологічні фільтри очищайте дуже дбайливо і не поспішайте часто міняти матеріали для фільтрації. Один сеанс очищення не зажадає заміни всього матеріалу, а лише третьою його частини. Так ви збережете в цілісності необхідних для фільтра бактерій. Якщо фільтр донний, то його фільтруючий шар краще взагалі не чіпати. Великий акваріум правильніше оснащувати відразу декількома біологічними фільтрами і по черзі їх чистити.
6
Існують фільтри багатосекційні, які поєднують в собі три види очищення: механічну, біологічну та хімічну. Таким фільтрам слід приділяти особливу увагу. Наприклад, щотижня промивайте водою затримує тверді частинки губку. Торф'яної мішечок, що окислює воду, міняйте раз в пару-трійку тижнів.