Як робити лебедів з паперу. Як зробити паперову скульптуру.

Знаменита техніка складання фігур з паперу орігамі - це не тільки спосіб зайняти дитину виробами, а й справжнє мистецтво для дорослих. За допомогою паперових аркушів, без клею, ножиць і зайвих витрат можна оригінально прикрасити інтер'єр і оформити святковий стіл. Ви можете зробити лебедя з паперу в модульної техніці орігамі - з безлічі складових.
Вам знадобиться
  • - пачка крейдованого паперу формату А4;
  • - лінійка;
  • - ножиці;
  • - червона гуаш;
  • - кисть ;
  • - клей для паперу та картону;
  • - картонна підкладка.
Інструкція
1
Щоб робити лебедів, для початку запасіться пачкою щільною крейдованого паперу формату А4 для виготовлення орігамі. Ваше завдання - зробити трикутні модулі для складання паперової скульптури. Кожен елемент матиме по два клапана, за допомогою яких буде кріпитися на багатоярусної фігурі.
2
Розділіть довгу сторону форматних паперових аркушів на 8 рівних частин, а коротку - на 4. За отриманими лініях наріжте прямокутні заготовки розміром 37? 53 мм. Одну з них пофарбуйте червоною гуашшю - це майбутній дзьоб птаха.
3
Вам знадобиться 1 червоний трикутний модуль і 458 білих. Виконуйте складові орігамі по одному зразку, в такій послідовності. Спочатку зігніть прямокутний листок навпіл по серединній поздовжньої лінії, потім зробіть поперечний згин і знову розігніть заготовку; позначиться центр фігури.
4
Загніть протилежні краю смуги до середини: вийде «гірка» -треугольнік з двома опущеними вниз смужками. Переверніть фігуру так, щоб смуги виявилися з виворітного боку, а трикутна верхівка «гори» - з лицьового.
5
Підніміть догори лівий і правий куточки, але так, щоб між ними і трикутним верхом залишалося невеликий вільний простір. Зігніть нижню частину заготовки догори (акуратний поперечний згин). Перед вами - складова майбутньої паперової скульптури.
6
Складіть необхідне число трикутних моделей і приступайте до збірки лебедя. Спочатку зробіть тіло птаха. Для цього прикладіть сусідні стінки двох елементів орігамі одна до іншої і скріпіть розташовані поруч кути за допомогою клапана третього модуля.
7
Продовжуйте приєднувати один до одного модулі, викладаючи їх в гурток. Якщо ви все зробили правильно, то на внутрішній стороні утворився рельєфного кільця будуть встановлені короткі сторони («ніжки») паперових ланок, а на лицьовій - довгі.
8
надбудовувати верстви підніжжя скульптури, нанизуючи на краю трикутників попереднього ряду клапани наступних модулів в шаховому порядку. У кожне кільце має увійти 30 складових.
9
Надайте тілу лебедя орігамі пишну конфігурацію, що нагадує амфітеатр. Для цього необхідно взятися за краї кільця і зробити рух, ніби ви бажаєте вивернути фігуру шкереберть. Скульптура з паперових трикутників від цих маніпуляцій пріподнімется.
10
Викладіть ще один кругової ряд модулів, акуратно скріплюючи клапани. Після цього, на сьомому ряду паперових трикутників, починайте збирати крила птаха. З боку, на якій розташовуватиметься шия, виділіть 2 куточка сусідять трикутників. З правого та лівого боків від наміченого місця викладіть по 12 модулів.
11
Викладайте крила скульптури, надстраівая ряди білих трикутників один над іншим. При цьому слід для кожного ряду брати на 2 складові менше. У вісімнадцятому ряду деталі завершаться парою модулів - це кінці піднятих крил. Обережно надайте їм красиву форму, щоб вони трохи загиналися у верхній частині.
12
вишикувалася лебединий хвіст з модулів. Спочатку зміцните між крилами 5 ланок, потім зменшуйте кількість елементів. Так вийде трикутна фігура з одним модулем на вершині. Всього на хвіст піде 15 заготовок.
13
Зробіть шию птиці, вкладаючи паперові фігурки одна в іншу. Початок ланцюжку покладе червоний дзьоб. Згорніть ланцюг в формі знаку і зафіксуйте шию на скульптурі, вставивши клапани останнього модуля на два куточка між крилами лебедя.
14
Нарешті, викладіть підставку для готового лебедя з паперу. Її можна зробити з двох кіл модулів, вставлених один в одного. Для кращої фіксації можете приклеїти білосніжну птицю до цього кільцю.
Корисна порада
Лебідь, складений в техніці модульного орігамі, матиме роздвоєний дзьоб. При бажанні ви можете склеїти куточки складовою його фігури. Якщо ви збираєтеся переносити паперову скульптуру і боїтеся, що вона розсиплеться, при складанні орігамі саджайте всі складові на клей.
Орігамі в перекладі з японської означає «складена папір». Геніальність цього мистецтва в тому, що без допомоги ножиць і клею можна скласти найрізноманітніші фігурки, від дуже простих до складних моделей з трикутних модулів.
Інструкція
1
Для виготовлення паперового лебедя знадобиться квадратний аркуш паперу. Розмір залежить від вашого бажання, але першу саморобку найкраще робити більшими.
2
Позначте середню лінію. Для цього складіть аркуш по діагоналі. Згин ретельно пропрасуйте руками. Потім лист розгорніть.
3
Бічні сторони квадрата загніть під кутом до позначеної центральної лінії, поєднавши їх боку. Потім загніть у напрямку до середини крайні боку, відступивши приблизно 1,5 см від краю.
4
Покладіть конструкцію вершиною кута до себе. Сформуйте шию лебедя. Розправте деталь і відігніть половину, яка спрямована до вас вгору. Складіть конструкцію навпіл по раніше зігнутою лінії.
5
Зробіть голову і дзьоб лебедя. Для цього загніть гострий кут на шиї вниз, відступивши 2-3 см, розправте складки з боків тулуба, що імітують крила лебедя.
6
Скласти паперового лебедя з трикутних моделей також не дуже складно, але ця робота вимагає посидючості, оскільки потрібно зробити близько 500 заготовок для виготовлення саморобки.
7
Лист паперу розміром А4 зігніть навпіл по довгій стороні. Потім деталь потрібно зігнути ще раз навпіл, позначивши середню лінію заготовки. Деталь разогните.
8
Загніть бічні сторони під кутом до позначеної центральної лінії, поєднавши їх боку. Переверніть деталь згином від себе.
9
Прямокутники, які вийшли під трикутником відігніть вгору. «Вушка» по обидва боки деталі загніть по ребрах трикутника. Потім трикутники складіть навпіл по середній лінії.
10
Складіть 2 модуля разом, поєднавши бічні сторони. Вставте їх у «кишеньки» третього трикутного модуля. Потім прикладіть ще один модуль і аналогічним чином вставте ребра в «кишеньки» третього. Таким чином зберіть кільце, в якому повинно вийти 2 ряди з 30 модулів.
11
Потім таким же чином складіть конструкцію з п'яти рядів модулів, які слід надягати один на одного в шаховому порядку, що дозволить додати міцність конструкції.
12
Вийшло замкнуте кільце виверніть навиворіт і зберіть 6-й ряд, як описано вище. Далі викладіть з модулів крила лебедя з боків. Надайте їм форму, трохи відігнувши в сторони.
13
Зберіть хвіст. Для нього знадобиться 5 рядів з трикутних модулів, причому в кожному наступному ряду їх кількість слід зменшити на один.
14
Сформуйте шию лебедя. Для цього зберіть конструкцію, вставляючи куточки модуля в «кишеньки» наступного і так далі до бажаної довжини. Вставте шию в модуль на тулуб між крилами лебедя. Надайте конструкції шиї вигнуту форму.