Як спіймати нельму.

Нельма (Stenodus leucichthys nelma) - це риба загону лососеобразних, сімейства сигових, підвид білорибиці. Вона є найбільшим представником сигових, досягає ваги до 50 кг і довжини до 1,5 м. М'ясо нельми відрізняється високими смаковими якостями. Мабуть, це одна з кращих риб Росії. Але як же зловити її? Зробити це не так вже й складно, достатньо вивчити її повадки і вибрати правильний час для лову.
Вам знадобиться
  • - риболовне спорядження;
  • - рибальські снасті.
Інструкція
1
Нельма - прісноводна напівпрохідна риба. Поширена вона в річках басейну Північного Льодовитого океану. Найбільш висока її концентрація в крупних річках - Іртиші, Обі, Лєни та Єнісеї. В основному нельма мешкає в дельтах і гирлах сибірських річок. А до місць нересту, які розташовані в верхній і середній течії, ця риба починає підніматися відразу після льодоходу (червень-липень). Приблизно через два 1,5-2 місяці (в серпні й вересні) вона доходить до південних районів Сибіру і заходить в численні річечки і річки. Але для нересту риба вибирає далеко не кожну річку. Увійшовши в річку, нельма йде по самому руслу, тримаючись ближче до дна. При подальшому просуванні риба часто піднімається в самі верхні шари води. А перекатів і дрібних місць вона ізбегает.Поднімаясь до місць нерестовищ, нельма знищує велику кількість дрібних риб. Кормежка її схожа з годівлею жереха. Вона полювати за дрібною рибою вельми енергійно - вривається в зграю і глушить рибку хвостом, а потім збирає розгублену здобич.
2
Виберете місце для риболовлі. Найкраще ловити на території основного русла річок, розташувавшись в найвужчому місці. Тут протягом швидше і глибина може бути більше 2 метрів. Ловіть нельму не в струмені води, а в тій стороні, де протягом трохи слабше. Також цю рибу можна зустріти в вирах. Там вона намагається дотримуватися кордону мілини й глибини.
3
Для лову нельми використовуйте великі узкотелие колебалки і вертушки. Краще, якщо вони будуть сріблястого кольору, під колір мальків ряпушки або корюшки, якими звикла годуватися нельма. Також підійдуть блешні різних розмірів і кольорів. Хороші результати дає лов на живця - маленьку рибку. Врахуйте, нельма обережна і полохлива. Тому будь-який різкий рух може запросто злякати її.
4
Відкривайте сезон полювання на нельму відразу після того, як з річок зійде лід. Але з початком нересту, вилов риби закінчується. А знову починається лише в жовтні.
5
Ловіть цю рибу, як і язя, в середньому і верхньому горизонті води біля самої поверхні або на глибині до двох метрів від поверхні. Адже під час годівлі нельма знаходиться у верхніх і середніх шарах води.
6
Майте на увазі, вечірня ловля часто буває гірше ранкової. А піймання нельми вночі взагалі малоймовірна. Іноді вона трапляється і вдень, але це трапляється в похмурі і тихі дні.
7
Врахуйте, що захисні дії нельми вельми сильні і пручається вона дуже енергійно. Але швидко видихається, зробивши кілька різких кидків. Тоді риба лягає на бік і спокійно дозволяє забрати себе подсачеком.
Зверніть увагу
Під охороною держави перебувають усі риби лососевих порід промислового значення. Тому в центральних і південних районах Сибіру ловля нельми заборонена. Винятком є її північні окраїни. Саме там промисловим способом рибальські артілі добувають цю різновид риби і реалізують її. Але трапляється, що й рибалки-любителі ловлять нельму. Найчастіше приловів (частина улову, яка складається з риби нижче встановлених промислових розмірів) .Ця різновид риб - реофіл, тобто протистоїть течією, активно рухаючись і, як наслідок, завжди стоїть головою проти течії.