Як прати вироби з вовни.

Одяг з вовни не виходить з моди вже багато століть. Цей матеріал красивий і корисний для тіла. Але за вовняними виробами необхідно правильно доглядати, щоб вони служили довго і зберігали свій вигляд. В першу чергу це стосується прання і прасування.
Вам знадобиться
  • - м'яка вода;
  • - миючий засіб для вовни або універсальне;
  • - рушник;
  • - рідина для полоскання;
  • - антистатик;
  • - таз;
  • - пральна машина;
  • - простирадло.
Інструкція
1
Розберіть речі, призначені для прання. Вовняні вироби, будь то шиті або в'язані, необхідно прати окремо від інших. Стовідсоткову шерсть досить часто фарбують нестійкими барвниками. Особливо це стосується в'язаних виробів. Крім того, умови прання різних матеріалів неоднакові.
2
Налийте в тазик трохи гарячої води. Розчиніть в ній порошок і тільки потім доведіть воду до потрібної температури. Вовняні вироби необхідно прати в прохолодній воді. Порошок краще використовувати спеціальний, призначений саме для прання цього матеріалу. В крайньому випадку можна скористатися універсальним. Переважно користуватися м'якою водою. Ідеальний варіант - дощова вода.
3
Покладіть виріб у воду так, щоб воно повністю занурилося. У такому вигляді залиште його приблизно на півгодини. Більше тримати не рекомендується, тому що шерсть легко сідає і скочується.
4
Періть річ обережно, акуратно стискаючи. Чи не розтягуйте його і не тріть. Вовняні волокна дуже швидко стають чистими, якщо на матеріалі немає дуже брудних плям. Якщо ж такі місця є, то їх краще обробити плямовивідником до прання. Викручувати виріб не можна, від цього воно швидко втратить форму.
5
Одяг із вовняних тканин і навіть в'язані вироби можна прати і в машинці. Звичайно, за умови, що машина досить сучасна і має декілька режимів. Матеріал дуже ніжний, тому й режим потрібен щадний.
6
Незалежно від того, який спосіб прання ви вибрали, виріб необхідно прополоскати. Вийміть з тазика виріб і добре його сполосніть. Налийте воду тієї ж температури, що була при пранні. У кожному разі, різниця в температурах не повинна бути занадто значною, інакше виріб може звалятися.
7
Кілька разів змініть воду. Полоскати потрібно дуже ретельно. Навіть незначна кількість прального порошку, залишившись між волокнами, може призвести до утворення неприємних плям, з якими потім нічого не зробиш. Перед тим як виполоскати річ в останній раз, додайте у воду рідина для полоскання або антистатик.
8
Загорніть виріб в шматок бавовняної тканини і обережно його відіжміть, злегка натискаючи. Якщо річ велика і важка, начебто пледа або ковдри, дайте їй трохи стекти. Для цього покладіть упоперек ванни 2 дошки так, щоб між ними залишався вільний простір. Розкладіть на них виріб і почекайте, поки річ можна буде підняти і перенести. Після цього розкладіть виріб на горизонтальну поверхню, застелену бавовняною тканиною (наприклад, простирадлом). Надайте йому потрібну форму. Зачекайте, поки виріб повністю висохне. Невеликі вовняні речі краще розкласти відразу.
9
Гладити вовняні вироби можна, але це не завжди необхідно. Наприклад, светри і кофти, пов'язані рельєфним візерунком, гладити не потрібно. Швейні вироби гладять завжди. Виверніть річ на виворітну сторону. Якщо ж вам неодмінно потрібно пропрасувати штани або піджак з лицьового боку - зробіть це через бавовняну тканину.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=hSYPRpNTqUs
Зверніть увагу
Не сипте порошок на поверхню виробу, можуть утворитися некрасиві вицвілі пятна.Постарайтесь сушити вовняні речі на деякій відстані від батарей парового опалення.
Вовняні вироби потребують особливого делікатному зверненні. Після звичайного прання вовняна річ може втратити форму: розтягнутися або «сісти». Щоб цього не сталося, вироби з вовни слід правильно прати і сушити.
Інструкція
1
не замочуйте вовняні речі перед пранням без крайньої необхідності. У разі якщо вовняне виріб сильно забруднене, можна замочити його на 1-2 години в теплій воді з нашатирним спиртом (2 столові ложки спирту на 5 літрів води).
2
Використовуйте більше води, оскільки прання виробів з вовни вимагає більшого її кількості, ніж прання х/б виробів. При цьому постарайтеся скоротити час прання. Температура для прання вовни не повинна перевищувати 30 градусів, при цьому неприпустимо використовувати зовсім холодну воду.
3
Предпочтительней ручне прання вовни. Але, якщо ви вирішили попрати вовняне виріб в пральній машині, то вибирайте спеціальний режим. Зазвичай в сучасних машинках-автоматах передбачена особлива програма для прання вовни, але якщо такої програми немає, вибирайте режим делікатного прання.
4
Використовуйте спеціальний засіб для прання вовни. Його можна купити в будь-якому супермаркеті. Також ефективна прання вовни в розчині сухої гірчиці (100 грам гірчиці на 5 літрів теплої води). До речі, порошок гірчиці можна використовувати не тільки для ручного прання вовни, але і для прання в машинці (суха гірчиця додається до відділення для порошку).
5
Шерсть після прання деформується, якщо ви будете терти, перекручувати і вичавлювати річ. Цього не станеться за умови правильного поводження з вовною: під час прання легко перебирайте вовняне виріб руками, а для видалення води - трохи його стисніть.
6
Ретельно прополощіть вовняну річ в теплій воді. При останньому полосканні додайте у воду оцет (1 ст. Ложка оцту на 5 літрів води). Не використовуйте для полоскання холодну воду: через температурного перепаду волокна шерсті можуть звалятися.
7
Для сушіння розкладіть вовняне виріб на будь-якій плоскій горизонтальній поверхні, попередньо розстеливши на ній чисте махровий рушник. Ні в якому разі не сушіть вовняні речі на батареї або на яскравому сонці.