Як відремонтувати задній бампер. Як поміняти салонний фільтр пріора'.

Бампер є важливою частиною автомобіля, так як покликаний захищати фари і кузов під час легких ударів, наприклад, при невдалій парковці або заїзді в гараж. Однак іноді в результаті удару на пластиковому бампері може з'явитися, наприклад, велика тріщина. Якщо це сталося, не варто засмучуватися й відразу викидати пошкоджену деталь. Її ще можна спробувати врятувати.
Вам знадобиться
  • - плоска і хрестова викрутка;
  • - дрібнозерниста сіточка з нержавіючої сталі;
  • - малярський скотч;
  • - паяльник 75 ват (можна більше)
Інструкція
1
Перше, що вам потрібно буде зробити - зняти бампер з автомобіля. Робота ця копітка і довга. За допомогою плоскої викрутки витягніть 3 пістона, які розташовані під бампером і по 2 пістона з кожного боку, які кріплять його до подкрилкамі. Також відкрутіть кріпильні болти, що утримують бампер на кузові. Далі, використовуючи викрутку Philips, викрутити 2 шурупа, якими на кузові кріпляться задні ліхтарі. Дуже акуратно вийміть задній ліхтар і від'єднайте від нього колодку джгута проводів.
2
В отворах, де знаходилися ліхтарі, викрутити по одному болту, якими бампер прикріплений до кузова, виверніть штифти з пістона, а потім зніміть і його. За допомогою плоскої викрутки подденьте і вийміть 4 пістона, якими кріпиться облицювання багажника, і заберіть її. Відверніть гайки, які утримують підсилювач бампера. Викриття болти кріплення бампера до кузова і, покликавши кого-небудь на допомогу, зніміть бампер.
3
Тепер займіться пошкодженням, відкрутіть підсилювач і очистіть внутрішню поверхню бампера від забруднень. Візьміть малярський скотч і з зовнішнього боку стягніть їм тріщину, притиснувши бампер в цьому місці якомога щільніше. Наріжте підготовлену сітку на невеликі шматочки 10х60 мм. Після цього прикладіть перший шматочок і розігрійте його за допомогою паяльника, потім наступний і т.д. Зачекайте, поки всі шматочки охолонуть і затвердіють. При необхідності трохи подкрасьте бампер зовні.
4
Коли всі роботи з ремонту бампера будуть закінчені, можете починати прикріплювати його до автомобіля в порядку, зворотному зняттю.
Зверніть увагу
Якщо ви вважаєте, що не зможете впоратися з ремонтом самостійно, краще зверніться до фахівців на станцію техобслуговування. Це, звичайно, дорожче, але робота буде виконана якісно і швидко.
Корисна порада
Все відкручені болтики і шурупи рекомендується класти в певне місце, щоб вони не розгубилися.