Як навчитися робити орігамі з паперу. орігамі з паперу для початківців.

Орігамі - це японське мистецтво конструювання з паперу. За допомогою даної техніки можна виготовляти безліч різних виробів, починаючи від квітів, фігурок тварин, закінчуючи предметів для сервірування столу, декорування світильників і ваз.
Інструкція
1
Насамперед, вам варто ближче ознайомитися з папером і особливостями різних її видів, так як це саме той матеріал, з яким ви будете працювати. Для орігамі можете використовувати друкарську, газетну і креслярську, шпалерну, оксамитову, шагреневу папір і картон. Важливо, щоб ви навчилися правильно підбирати її залежно від виду вироби. Однак так як ви - новачок, то для своїх перших виробів можете використовувати газетний папір (надалі будь газетний лист може стати для вас своєрідним «чернеткою» в якості пробного матеріалу).
2
Навчання мистецтву орігамі починайте з вивчення основних умовних знаків і позначень, а також основних базових складок (так називаються самі елементарні фігури), так як саме вони лежать в основі більшої частини моделей орігамі. До таких, серед інших, відносяться млинець і повітряний змій, книжка, подвійний квадрат, двері, жаба, птиця, риба.
3
Наприклад, одна з найпростіших форм - двері. Якщо подивитися на схему її виготовлення, можна побачити, що це квадрат, який розділений посередині суцільною лінією, а кожен з отриманих прямокутників строго по центру поділений пунктирною лінією. Щоб отримати дану фігуру, складіть квадрат навпіл. Потім розігніть його, а потім загніть до цієї лінії з двох сторін «дверки».
4
Після вивчення основ техніки орігамі та базових форм цього мистецтва можете переходити до виготовлення різних виробів. Однак не красивих складних фігурок. Адже навіть якщо у вас буде дуже велике бажання їх виконати, поки ви не наберетеся досвіду на виробах низького і середнього рівня складності, вони не будуть виходити максимально якісними. Наприклад, можете починати з виготовлення фігурок тварин. Також підійдуть квіти простих форм, такі як іриси, гладіолуси, тюльпани, лілії або квіти лотоса.
5
При відпрацюванні техніки складання ретельно стежите за тим, щоб на кожному етапі роботи правильно виконувати згини. Інакше при подальшій роботі згини будуть накладатися один на одного, а елементи будуть зміщуватися. В результаті виріб вийде неакуратним, а в деяких випадках може навіть виявитися, що його неможливо скласти до кінця.
Орігамі - це мистецтво складання виробів з паперу. При виготовленні більшості моделей не використовуються ні клей, ні ножиці. Щоб навчитися мистецтву орігамі, слід придбати спеціальну папір і регулярно тренуватися, намагаючись удосконалити свої навички.
Вам знадобиться
  • - папір;
  • - книга зі схемами орігамі.
Інструкція
1
Придбайте гарний папір для орігамі. Вона повинна бути міцною і тонкою. Занадто товсту, грубу папір дуже важко складати, тому, використовуючи її, ви швидше розчаруєтеся в орігамі, ніж навчитеся робити красиві фігурки. Зрозуміло, не варто відразу купувати спеціальний папір для досвідчених орігамісти: вона досить дорога, а новачки переводять безліч листів, намагаючись навчитися складати фігурки.
2
Навчіться читати схеми орігамі. Спочатку постарайтеся вивчити всі позначення. Якщо відразу у вас це не вийде - не переживайте, ви зможете краще зрозуміти і запам'ятати їх, коли почнете складати фігурки. Потренуйтеся згинати папір згідно позначеним на схемі лініях. В орігамі існує всього дві основних складки - долиною і горою. Перший варіант припускає, що папір потрібно перегнути до себе, а другий - від себе. Ретельно пропрасовуйте лінії згину нігтями, інакше виріб буде неакуратної і непривабливою.
3
Читайте коментарі, якими супроводжуються схеми. Досвідченим орігамісти вони не потрібні, але в багатьох книгах для початківців даються докладні описи кожного кроку, які допомагають краще зрозуміти, що потрібно робити. Читайте текст, вдумуйтеся в нього і намагайтеся в точності виконати все, що в ньому написано.
4
Спробуйте зробити кілька найпростіших виробів. Не переходьте відразу до складних моделям, а також залиште на потім модульне орігамі і техніку гофрування і мокрого складання. У книгах з орігамі для дітей ви знайдете безліч найпростіших схем. Виготовляючи елементарні падлюка, ви не тільки запам'ятайте позначення, але й придбаєте цінний досвід.
5
Поступово переходите до більш складним моделям. Спробуйте зробити кілька найпростіших виробів у техніці модульного орігамі. Наприклад, можна вибрати пару легких у виготовленні кусудам або коробочок, що складаються з декількох частин. При цьому дуже важливо навчитися акуратно з'єднувати модулі, які не пом'явши при цьому папір. Тренуйтеся, поки у вас не будуть виходити красиві вироби.