Як зробити викрійку спідниці-сонце. Як самої перешити спідницю на сучасну модель.

Знаменита расклешенная спідниця- сонці не втрачає своєї актуальності, адже ця модель може служити і повсякденним одягом, і частиною святкового вбрання. Викрійка вироби задоволена проста, тому з неї може починати роботу недосвідчена швачка. Головна деталь крою представляє з себе велике коло (полотнище «сонця») з малим колом в центрі (лінія талії). Крім цього, вам знадобиться простий пояс для верхньої кромки одягу.
Вам знадобиться
  • - калька або газета;
  • - робоче полотно;
  • - ножиці;
  • - олівець;
  • - крейда;
  • - циркуль;
  • - кравецький метр.
Інструкція
1
З'ясуйте величину двох радіусів - кіл низу головного полотнища спідниці-сонця і лінії талії. Щоб дізнатися внутрішній радіус деталі крою, обмірте обхват стегон і додайте до отриманого результату 4-5 см на вільне облягання. По талії виріб буде притискатися поясом. Величина зовнішнього радіуса - нижньої кромки спідниці - залежатиме від бажаної довжини одягу.
2
Якщо ви хочете викроїти спідницю-сонце невеликого розміру (наприклад, для дитини), то малювати основне полотнище можна на цільному шматку полотна. У цьому випадку деталь крою обійдеться без бічних швів. Залиште тільки припуски на нижню і верхню подгибку в 1,5 см.
3
Щоб перенести викрійку расклешенной спідниці з одного полотнища на тканину, зробіть з широкого відрізу чотирьохшаровий квадрат. При цьому необхідно ретельно поєднати всі кромки і зафіксувати згини кравецькими шпильками - інакше полотняні шари будуть роз'їжджатися під ножицями.
4
Виріб великого розміру доведеться викроювати з двох частин. Кожна деталь крою буде представляти із себе півколо (1/2 внутрішнього і зовнішнього радіусів).
5
Не забудьте залишити припуски на з'єднувальні шви від 0,8 до 1,5 см з кожного боку, залежно від використовуваного матеріалу. На тонкою, але міцної тканини з несипучих зрізами буде достатньо невеликого запасу для обробки швів. На щільному полотні допустимі більш широкі припуски.
6
Для зручності можна викроїти на папері лише один сектор основного полотнища - 14 внутрішнього і зовнішнього радіусів. Для цього складіть папір на дві половини і намітьте лінії крою. Виріжте деталь і розгорніть паперовий шаблон - у вас вийде півколо.
7
Викроїте пояс вироби у вигляді прямокутної смуги потрібної ширини. Довжина ж деталі повинна бути дорівнює внутрішньому радіусу основного полотнища. Додайте до цієї величини 5-6 см для подгибки країв пояса, застібки-гудзики.
8
При викроюванні спідниці-сонця з двох напівсонць розкладіть робочу тканину на столі в один шар, після чого гарненько розгладьте всі зморшки. Основні полотнища кроятся по частковій нитки: лінія бічного шва деталей повинна лежати паралельно вертикальної кромці тканого відрізу.
9
Прямокутник пояса малюйте по косій лінії робочої тканини. Розкладаючи деталі на полотні, не забувайте залишати між ними відстань для припусків на з'єднувальні шви і подгибку.
Корисна порада
Перш ніж розкроїти спідницю-сонце, обов'язково підготуйте робоче полотно до шиття. Виперіть його, висушіть і добре отпарьте праскою. Так ви уникнете можливої усадки готового виробу після прання.
Викрійка спідниці являє собою паперовий варіант деталей, виготовлений на основі індивідуальних вимірів. При проектуванні фасону і підготовці викрійки, необхідно відобразити основні деталі крою, лінії й місця розташування швів.
Вам знадобиться
  • папір (міліметрівка, цигарковий папір, калька), олівець, лінійка і ножиці
Інструкція
1
Побудова викрійки спідниці з кліньевВикройка клиньевой спідниці являє собою креслення половини одного клина. Кількість клинів залежить від бажання і обраної моделі спідниці. Проведіть виміри: - полуобхват талії; - полуобхват стегон; - довжину спідниці. Надбавки до напівобхват необхідні для обробки швів і свободи облягання (не більше 1 см). Підготуйте необхідні матеріали - папір (міліметрівка, цигарковий папір, калька), олівець, лінійка і ножиці. Зробити викрійку спідниці також можна з клейонки і щільного картону. Розрахуйте довжину підстави клина. Полуобхват талії потрібно розділити на кількість клинів. На аркуші паперу відзначте горизонтальний відрізок потрібної довжини. Від одного кінця відрізка відступите вниз півсантиметра і з'єднайте отриману точку з іншим кінцем - підстава клину готово. Вниз проведіть лінію, рівну довжині спідниці. Від верхньої точки відміряйте 20 см - вийде точка лінії стегон. Від точки лінії стегон проведіть горизонтальну пряму довжиною, що дорівнює напівобхвату стегон. З'єднайте точки підстави клина і вертикальних ліній стегон. Проведіть вертикальну лінію, рівну довжині спідниці, поєднуючи нижню точку і лінію стегон. Пряма сторона отриманого клина буде лінією згину викрійки. Викрійку слід прикладати лінією згину на підставу складеного вдвічі шматка тканини.
2
Викрійка спідниці-солнцеДля того щоб зробити викрійку спідниці, знадобиться складений удвічі аркуш паперу (75х150 см). З одного кута аркуша Вичертите 2 радіуса - для лінії талії і нижнього краю спідниці. Радіус обчисліть шляхом ділення об'єму талії на 6,3. Відстань від лінії талії до нижнього півкола визначте шляхом додавання радіуса до довжини спідниці. Вирізана і розкладена форма являє собою полотнище спідниці - переднє або заднє. Викрійку розташовувати на зігнутому або цілісному шматку тканини.