Як відростити коріння у фаленопсиса.

Досить часто квітникарі стикаються з тим, що коріння рослини пошкоджені. А для епіфітів, якими є фаленопсіси, це практично рівнозначно смерті. Через специфічні умов утримання таких рослин відростити їм нову кореневу систему вельми проблематично. Це зажадає деяких зусиль, але якщо все зроблено правильно, рослина оживе.
Вам знадобиться
  • - мох сфагнум;
  • - керамзит.
Інструкція
1
Відріжте пошкоджені коріння. Також відріжте відцвілий цветонос до першої живої нирки і зайві листя. Це необхідно зробити для того, щоб коріння отримували якомога більше вологи та поживних речовин. Зрізи присипте товченим вугіллям, щоб через них в рослина не потрапили хвороботворні бактерії.
2
Приготуйте підходящий субстрат. В даному випадку кора не підійде, тому що коріння не зможуть отримувати з неї вологу. А якщо, намагаючись підвищити вологість, надмірно зволожувати кору, ви створите ідеальне середовище для розвитку цвілі і бактерій. Найкраще підійде мох сфагнум. Ви можете вибрати як сухий, так і живий.
3
Візьміть пластиковий горщик для вирощування орхідей підходящого розміру. Вам також підійде велика пластикова пляшка з відрізаним верхом.
4
На дно помістіть керамзит. Він повинен займати не менше однієї третини горщика. Керамзит повинен бути великий, щоб не вбирати занадто багато вологи. Трохи збризніть його водою з пульверизатора.
5
Зверху помістіть сфагнум. Попередньо його необхідно злегка зволожити. Якщо він вийшов занадто мокрим, просто відіжміть його або залиште на деякий час, щоб він підсох. При використанні свіжого моху налийте на дно горщика невелику кількість води.
6
Перед тим як помістити фаленопсис на сфагнум, витримаєте його деякий час у водному розчині зі стимулятором.
7
Зробіть в моху поглиблення. Помістіть в нього рослина. З боків зробіть бортики з сфагнума. Якщо мох сухий, трохи прикрийте коріння рослини.
8
Горщик з фаленопсис помістіть в тепле (близько 21оС) освітлене місце. Хорошим місце стане батарея. В цьому випадку вам необхідно буде накрити ємність з рослиною, щоб створити всередині підходящу вологість і вберегти його від впливу сухого повітря батарей. Забезпечте рослині не менше 15 годин світла.
9
Збризкуйте сфагнум тільки по краях. Якщо субстрат складається з сухого моху, злегка зволожуйте і поверхню. Важливо не перезволожити його. Якщо ж ви використовуєте живий мох, то достатньо буде просто періодично підливати води. Природної вологості буде достатньо.
10
Не бійтеся, якщо велике листя почнуть засихати і відваляться. Це відбувається від того, що пошкоджені коріння не можуть забезпечити їх необхідною кількістю вологи. Як тільки рослина почне оживати, воно дасть новий лист.