Як виготовити ляльки-маріонетки.

Грати з маріонетками люблять багато дітей: ці керовані ляльки здатні досить точно імітувати рухи людей. Маріонеток для гри можна зробити самостійно, разом з дитиною, - це цікаве заняття напевно припаде йому до смаку.
Вам знадобиться
 • - пап'є-маше;
 • - полімерна глина;
 • - тенісний м'ячик;
 • - тканина;
 • - товсті нитки ;
 • - невелика пластикова пляшка;
 • - шило;
 • - дріт;
 • - волосінь;
 • - клей;
 • - папір;
 • - пластилін;
 • - скотч;
 • - дерев'яні планки;
 • - прищіпки.
Інструкція
1
Спочатку потрібно зробити голову маріонетки. Для цього можна використовувати різні матеріали: пап'є-маше, полімерну глину або тенісний м'яч, обтягнутий тканиною. Останній варіант - найпростіший, але перші два дозволяють зробити особи ляльок більш правдоподібними і виразними (очі, рот і ніс в третьому випадку просто малюються на тканині). Волосся маріонетки зробіть з товстих ниток.
2
Для тулуба ляльки найкраще підійде невелика пластикова пляшка - циліндрична або будь-який інший форми. У ній робляться проколи для рук і ніг за допомогою шила. Всередину протягується дріт, на кінцях якої згинаються петельки - це «плечі» і «таз». До петелька будуть кріпитися руки і ноги.
3
Руки і ноги повинні бути рухливими в колінних і ліктьових суглобах - для цього кожну кінцівку роблять з двох частин. Найпростіше змайструвати їх зі скріплених між собою шматочків міцної волосіні: на них намотується змащена клеєм папір, нарізаний смужками - виходить, що кожна рука і нога складається з двох паперових рулонів, з'єднаних між собою рухомо. Така конструкція ляльок дозволить краще управляти ними. Кисті і стопи можна зробити з пластиліну, ниток чи паперу.
4
Другий варіант виготовлення кінцівок - зробити кожну не з волосіні, а з двох шматків тонкого дроту, обмотавши їх папером або фольгою, які фіксуються нитками або скотчем. У цьому випадку кисті і стопи можна змайструвати з полімерної глини.
5
Зшийте ляльці одяг і головний убір, одягніть її. Зробіть кріплення-хрестовину, що змушує маріонетку рухатися - це найскладніша частина роботи. Він робиться з дерева. Для цього знадобляться три планки різної довжини - 25, 15 і 13 см («основна», «передня» і «задня»), для виготовлення яких можна використовувати звичайні шкільні лінійки. На основну планку, найдовшу, клеїться вздовж прищіпка: передня планка довжиною 15 см буде утримуватися з її допомогою перпендикулярно основною. Щоб маріонетка танцювала або ходила, потрібно буде зняти передню планку з прищіпки і керувати нею окремо. Задня планка кріпиться нерухомо, приблизно посередині основної, теж перпендикулярно їй.
6
Прикріпіть волосінь для управління лялькою: до задньої планці кріпляться голова і шия, до передньої - кисті рук і коліна. Якщо зробити невелику петельку на заду у ляльки і прикріпити волосінь до основної планці, маріонетка зможе і нахилятися.
Зверніть увагу
Навчитися керувати маріонеткою не так-то просто, але потренувавшись деякий час, ви цілком зможете розігрувати разом з дітьми невеликі вистави.
«Свято до нас приходить, свято до нас приходить ...» Напевно ця фраза нагадала про свято, яке так любимо в усьому світі. Але мова не стільки про саме свято, скільки про один з найважливіших його атрибутів - костюм. Притому це може бути не простий костюм, на який вже дивитися не хочеться. Можна піти далі і спорудити щось більш величне. Наприклад, ростовую ляльку . Завдяки такому творінню будь-який день стане як свято.
Інструкція
1
Для початку варто визначитися, який саме лялька буде. І залежно від цього вже думати, як саме все оформити. Ляльки бувають декількох різновидів. Це каркасні (ті, що всередині порожні, кріпляться на металевий каркас), і ляльки-костюми, які одягаються прямо на тіло. Плюси і мінуси є у кожного з цих видів. Але технологія їх виготовлення в принципі своєму схожа, хіба що розрізняється в деяких деталях.
2
Отже, каркасна лялька. Вона вимагає більше часу і сил, ніж лялька-костюм, але в ній трохи легше працювати. Особливість даної ляльки якраз полягає в каркасі. Для його виготовлення потрібно багато тонких металевих стрижнів. Звичайна дріт не підходить.
3
Для спрощення фізичної праці рекомендується виготовляти окремо важливі складові частини - голову і тулуб (якщо мова йде про який-небудь казковому персонажу). Для початку першого стрижнем фіксується верхня частина тулуба, яке покладе точку відліку для розташування інших стрижнів. Перший і самий верхній повинен утворювати коло. Вже від нього, за допомогою з'єднання стрижнів за методом ребра жорсткості, з'єднуємо перше коло з усіма іншими. Варто відзначити, що чим більше подібних кіл, тим рівніше буде здаватися тулуб ляльки.
4
Аналогічна ситуація з головою. Операція повторюється в точності. Після того, як буде зібраний каркас, необхідно обтягнути його тканиною. Щоб було менше метушні, рекомендується зняти мірки і зшити оболонку окремо. Залишиться тільки натягнути зшиту «обгортку» на каркас - і лялька готова.
5
Якщо ж мова йде про ляльку-костюмі - то тут все набагато простіше. З людини середніх розмірів знімаються мірки, враховуючи «про запас», так як в цьому костюмі можуть працювати аніматори різних конфігурацій. За мірками шиється костюм, і можна виступати зі спокійною душею і чистим сумлінням.