Як вибрати web-камеру.

В епоху, коли спілкування на відстані за допомогою інтернет-технологій стає буденністю, багато хто замислюється про покупку веб-камери, завдяки якій можна не тільки чути, але й бачити свого співрозмовника.
Інструкція
1
Зверніть увагу на те, що кращими, перевіреними брендами вважаються Genius, Logitech, A4Tech, Microsoft, Creative, тому має сенс вибирати веб- камеру саме серед цих моделей: вони працюють якісно і менш схильні до поломок. Всі інші параметри варто вибирати, виходячи з ваших планів і переваг.
2
Якість зображення прямо пов'язане з роздільною здатністю камери, а також з тим, який в ній використаний тип матриці: CMOS або CCD. CCD-матриці коштують дорожче, тому що забезпечують більш якісне зображення - хорошу чіткість і перенесення кольорів, низький рівень перешкод. Проте варто вона набагато дорожче, тому така покупка не завжди виправдана.
3
Те ж можна сказати і про дозвіл: ціна веб-камери з більш досконалими параметрами буде вище, однак для спілкування з друзями цілком достатньо і невисокого дозволу - 320? 240 пікселів. Для ділових переговорів краще придбати веб-камеру з роздільною здатністю не нижче 640? 480 пікселів, - більшість їх має саме такі параметри. Такого дозволу цілком вистачить і для того, щоб записати невеликий відеоролик і завантажити його в інтернет. Максимально можливе на сьогоднішній день дозвіл, що використовується у веб-камерах - 1280? 960 пікселів. Картинка при цьому буде дуже чіткою і якісною, але коштує така камера дорого, тому подумайте, чи дійсно вона вам необхідна. Крім того, її використання передбачає високу швидкість інтернету, - в іншому випадку відео буде «стрибати».
4
Зверніть увагу на наступний важливий параметр - частоту кадрів в секунду: для якісної картинки бажано не менше 30 fps. У дешевих веб-камерах цей параметр може бути і вдвічі нижче, але зображення буде передаватися ривками. Має значення і чутливість - чим вона вища, тим при меншій освітленості може працювати веб-камера.
5
Веб-камеру з вбудованим мікрофоном купувати небажано - звук при цьому буде менш чітким і може супроводжуватися перешкодами, тому мікрофон краще купити окремо. Якщо ж ви все-таки зупинили вибір на такій веб-камері, переконайтеся, що мікрофон має функцію шумозаглушення.
6
Нарешті, варто звернути увагу і на конструкцію камери і спосіб її кріплення. Тут варіантів багато, і кожен може вибрати відповідний - залежно від того, наприклад, купується чи веб-камера для стаціонарного комп'ютера або ноутбука, і т.д.