Як відучити собаку жебракувати.

Більшість господарів намагається годувати своїх домашніх вихованців смачною і різноманітною їжею. Однак при цьому собака дуже часто жебракує, незважаючи на кількість їжі, що з'їдається. Відучити тварину від подібної звички цілком можливо самостійно.
Інструкція
1
Привчайте собаку до певного місця годування. Сьогодні в зоомагазинах пропонується відмінний вибір посуду і аксесуарів, які допоможуть обладнати повноцінну «їдальню» для вашого домашнього улюбленця. Собака повинна звикнути до того, що отримує їжу строго в цьому місці. В цьому випадку у неї не виникне звички випрошувати що-небудь в інших місцях. В даному випадку дисципліна залежить, насамперед, від вас: чи варто кілька разів погодувати вихованця з рук, і він напевно почне жебракувати далі.
2
Слідкуйте за тим, щоб тварина була завжди сито. Намагайтеся зробити раціон вашого вихованця максимально різноманітним і повноцінним. Вимагати від голодної собаки не жебракувати - важкоздійснюване завдання. Навіть якщо ви даєте якісь продукти зі свого столу, не робіть цього під час трапези. Відкладіть певну порцію і віднесіть її собаці трохи пізніше, на її місце. Дуже скоро тварина зрозуміє, що немає сенсу випрошувати їжу раніше цього.
3
Не дозволяйте стороннім людям годувати вашу собаку, особливо з рук. Навіть якщо це члени вашої родини, а пропонована ними їжа - найсмачніша. Рано чи пізно домашній улюбленець зрозуміє, що далеко не всі навколишні підтримують встановлені вами правила, і для нього завжди знайдеться ласий шматочок.
4
Спробуйте спровокувати собаку. Розкладіть в доступних їй місцях продукти, які вона легко може вкрасти. Однак при спробі зробити це тут же припиняйте дану дію. Зрозуміло, бити тварину ні в якому разі не можна: строгий тон і невдоволення, виражене мімікою, вже дозволять собаці зрозуміти, що так робити не можна. Не менш жорстко забороняйте підбирати що-небудь на вулиці, оскільки в даному випадку мова йде вже не дисципліні, а про елементарну безпеку вихованця.
Корисна порада
Спробуйте ігнорувати собаку, коли вона жебракує. Відверніться від неї і не реагуйте ні на що. Через якийсь час тварина зрозуміє, що навряд чи зможе домогтися від вас їжі зі столу.