Як визначити вартість кімнати.

Ринкова вартість житла може коливатися під впливом безлічі факторів. Однак визначити приблизний ціновий діапазон можна, не будучи професійним ріелтором. Хоча консультація таких фахівців зайвою не буде.
Вам знадобиться
  • - свіжі оголошення про продаж порівнянних варіантів в друкованих ЗМІ та інтернеті;
  • - консультація ріелтора;
  • - послуги оцінювача (за бажанням).
Інструкція
1
Почніть аналіз поточних цін з моніторингу пропозицій аналогічного плану. Почитайте оголошення про продаж кімнат, порівнянних з вашою по площі, станом, розташуванню і т. П. Джерелом необхідної інформації служать видання, де публікуються оголошення по нерухомості, їх онлайн-версії, різні форуми і дошки оголошень, де пропонується до продажу нерухомість вашого регіону , бази різних агентств з нерухомості.
2
Телефонуйте за контактними телефонами, які вказані в зацікавили вас оголошеннях, і задавайте питання під виглядом потенційного покупця. Часто оголошення про продаж нерухомості, особливо від власників, грішать неповнотою: може бути не вказана важлива інформація, що впливає на ціну, або сама ціна. Особисте спілкування допоможе заповнити ці прогалини.
3
Пам'ятайте при обговоренні ціни з продавцями і моніторингу оголошень, що озвучувана власником ціна є лише протоколом про наміри, а продати її він може бути згоден і дешевше. В особистому спілкуванні ви також можете з'ясувати, скільки готовий поступитися конкретний продавець.
4
Почитайте огляди ситуації на ринку нерухомості вашого регіону. Вони зазвичай публікуються у місцевих ЗМІ, на спеціалізованих регіональних ресурсах по нерухомості, сайтах ріелторських агентств. Це читання в поєднанні з особистим моніторингом ситуації на ринку дозволить вам бути в курсі основних тенденцій у цій сфері та факторів, що впливають на вартість об'єктів нерухомості.
5
Сходіть на консультації в декілька різних агентств нерухомості. Ідеальний варіант, коли в один і той же агентство можуть прийти дві різні людини: один під виглядом продавця, другий - покупця. Ціновий діапазон, на який ви можете розраховувати, вам озвучать безкоштовно, і це не зобов'язує вас надалі вдаватися до послуг саме даного посередника і посередників взагалі.
6
Вирішіть для себе, чи потрібно вам вдаватися до послуг оцінювача, які є платними. Ви можете це зробити, але отриманої з інших джерел інформації найчастіше цілком достатньо, щоб визначити цінові рамки, на які слід орієнтуватися при виставленні кімнати на продаж.