Як нанести розміри на креслення.

Об'єкт, зображений на кресленні , неможливо виготовити з потрібним ступенем точності, не знаючи його геометричних розмірів і граничних відхилень. Крім того, значення розмірів дозволяють оцінити реальний вигляд об'єкта, враховуючи масштаб, в якому накреслено його зображення.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер з встановленою САПР і електронний файл креслення;
  • - лінійка і олівець, якщо креслення виконаний на папері;
  • - калька або папір, принтер або плоттер для роздруківки креслення ( якщо необхідно).
Інструкція
1
Визначте конструктивні бази вироби, від яких будуть проставлятися розміри. Це необхідно робити так, щоб накреслений об'єкт можна було виготовити і проконтролювати. У сукупності всі розміри повинні відображати всі геометричні вимірювання вироби, при цьому їх кількість повинна бути мінімальною.
2
Розподіліть розміри, які потрібно нанести, за видами креслення. На кожному виді має бути приблизно однакова кількість розмірів, деякі з них краще показувати на розрізах і перетинах. Якщо потрібно нанести розміри якого-небудь конструктивного елементу, наприклад паза або виступу, їх слід розташовувати на тому виді, де зображення цього елемента найбільш інформативно, тобто дає повне уявлення про його форму.
3
Проведіть розмірну лінію паралельно прямолінійному відрізку, розмір якого потрібно нанести. Виносні лінії розташовуйте перпендикулярно розмірної лінії. Викреслюють їх суцільними тонкими лініями, а на кінцях розмірних ліній розташуйте розмірні стрілки. При нанесенні величини діаметра розмірну лінію проведіть через центр зображеної кола, при цьому допускається робити обрив лінії далі центру кола.
4
Дотримуйтесь мінімальна відстань в 10 мм між основною лінією контуру виробу і розмірною лінією, між паралельними розмірними лініями - 7 мм.
5
Вкажіть дійсне значення розміру в міліметрах, розташовуючи цифри паралельно розмірній лінії. Не забудьте вказати граничні відхилення або основне відхилення з номером квалітету по ГОСТ 25346-89.
6
Довідкові розміри відзначте на кресленні знаком «*», при цьому в текст технічних вимог включите пункт «* Розмір (и) для довідок». При виникненні додаткових питань користуйтеся правилами, викладеними в ГОСТ 2.307-68.