Як лікувати гемангиому у дитини.

Гемангіоми є доброякісні утворення, що виникають внаслідок порушення розвитку судин в ембріональний період. Більшість з них виявляються в перший рік життя дитини . Зустрічаються також і вроджені гемангіоми. Пухлини можуть зникати спонтанно, а можуть прогресувати, що вимагає обов'язкового медичного втручання.
Інструкція
1
Способи лікування захворювання надзвичайно різноманітні. Вони залежать від розмірів, форми, місця розташування пухлини, інтенсивності її росту, а також від соматичного стану та віку дитини. Один з методів - склерозирующая терапія. Як правило, вона проводиться при невеликих новоутвореннях і являє собою вплив на стінки гемангіоми різних препаратів: трихлороцтової кислоти з 2% -им розчином лідокаїну в пропорції 5: 1, спирту, преднізолону або хлориду кальцію. Після закінчення процедури на шкірі утворюються рубці. Пухлина з часом зникає.
2
Нерідко для лікування гемангіом на обличчі і швидко зростаючих утворень використовується гормональна терапія. Препарати підбираються лікарем індивідуально для кожного малюка.
3
Для усунення кавернозних пухлин досить часто застосовується 70% -ий розчин спирту. Вводитися він може двома способами. У першому випадку гемангиому ізолюють від довколишніх тканин за допомогою затиску Ярошенко і шприцом відсмоктують з неї кров. В уражене місце вливається така ж кількість спирту. Потім його аспирируют з каверни, а на ділянку накладають тугу пов'язку.
4
Другий метод передбачає собою промивання пухлини. Спочатку її ізолюють язикодержателем, затискачем Ярошенко або прошивають шовком по Крогіус. Після цього в центрі роблять 10-15 перфораційних отворів і вводять в неї спирт. Останній разом з кров'ю витікає через проколи. Далі її обробляють фізіологічним розчином натрій хлориду і туго перебинтовували.
5
Радикальним способом повного або часткового видалення гемангіом вважається хірургічне втручання. Воно може завершувати склерозирующую терапію, однак найчастіше є самостійним методом. Операція проводиться під наркозом, в мінімальні терміни і тільки досвідченим хірургом.
6
У маленьких дітей з великими швидкорослими новоутвореннями при неможливості проведення в даний момент операції застосовують метод рентгенотерапії. Зазвичай при вірно підібраному режимі опромінення (дозування та кількості сеансів) зростання пухлини помітно гальмується, і її розміри стабілізуються. Через 6-8 місяців її можна буде прибрати хірургічно.
7
Для лікування капілярних гемангіом, тим більше так званих «винних плям», застосовується спосіб селективного фототермоліза. Він являє собою їх лазерне випарювання. Дана процедура є неінвазивної і безболісною, однак вимагає дорогої апаратури і многосеансного лікування.
8
Часто для видалення гемангіом використовуються методи СВЧ-гіпертермії і СВЧ-кріогенної терапії. Під час таких заходів на область судинного новоутворення впливають надвисокочастотні електромагнітні поля в різних режимах. У першому випадку пухлина прогрівається ними до температури 43-45оС, у другому - після її опромінення проводиться кріодеструкція.
Корисна порада
Якщо у вашої дитини присутні на тілі гемангіоми, зверніться за консультацією до лікаря. Не тягніть, не намагайтеся видалити її самостійно. Це надзвичайно небезпечно. Чим раніше ви почнете лікування, тим швидше і ефективніше воно буде.
Гемангіома - це судинна доброякісна пухлина, яка може проявлятися в абсолютно різних формах. Найчастіше вона зустрічається у новонароджених в перші дні їх життя. Спосіб лікування цього захворювання залежить від форми, в якій воно проявляється, глибини ураження, а також локалізації в тілі людини.
Інструкція
1
Першою стадією лікування гемангіоми є просте її спостереження. Необхідно з'ясувати, як розвивається пухлина в тілі людини, як вона еволюціонує, і тільки після цього приймати рішення про подальше лікування. Повільне розростання гемангіоми може тривати кілька місяців. Важливо знати, до яких меж це відбуватиметься. Якщо ж спостерігаються різкі зміни в перебігу цього захворювання, необхідно приступати до її лікування.
2
Основним способом медикаментозного лікування гемангіоми є прийом спеціальних стероїдних препаратів. Вони допомагають сповільнити розростання пухлини. Ці препарати дають досить хороші результати, проте в деяких випадках вони можуть викликати короткочасні побічні ефекти.
3
Для повного видалення доброякісного утворення з тіла хворого використовується лазер. Він же закладає основу для подальшого лікування пошкоджених кровоносних судин та інших ускладнень. Залежно від віку і тяжкості захворювання, може бути призначено декілька процедур лікування лазером. При цьому лікування проводиться як під місцевою анестезією, так і без неї. Лазерне лікування допомагає позбутися виразкових утворень на поверхні шкіри, уражень дихальних шляхів, глибоких уражень гортані, порожнини рота і т.д. Крім того, лазери застосовуються для виведення шрамів, залишених після видалення пухлини.
4
Високі результати при лікуванні гемангіоми може дати і хірургічне втручання. Операції з видалення пухлин можуть супроводжуватися великими втратами крові, їх повинні виконувати тільки досвідчені фахівці. Мети хірургічного видалення гемангіоми аналогічні лазерному лікуванню. Подібні операції закладають основу для подальшого лікування та реабілітації. Оперативне втручання може проводитися на різних стадіях розвитку пухлини. Наприклад, якщо вона з'являється на столітті і починає погіршувати зір людини, її видалення повинно проводитися негайно. При складних доброякісних утвореннях, які зачіпають як поверхневі, так і глибокі шари шкіри, можливо комбіноване лікування лазером і хірургією.
5
Будь-який спосіб лікування даного захворювання може привести до судинної мальформації - порушення функціонування кровоносної системи. Для недопущення таких ускладнень часто призначаються процедури емболізації або склеротерапії. Вони проводяться як до операції, так і замість неї, стаючи, таким чином, основними методами лікування.