Як накладати правильно грим.

Уміння наносити грим - справжнісіньке диво. Саме з нього починається образ персонажа. Завдяки вдало підібраному гриму ви можете змусити глядача повірити, що перед ним знаходиться давньогрецький бог або середньовічний лицар, принц чи жебрак, Царівна-Жаба або Баба-Яга. Незважаючи на величезний асортимент косметики, актори найчастіше користуються традиційним театральним гримом.
Вам знадобиться
 • - жирний грим;
 • - крем «Нівея», «Дитячий» або вазелін;
 • - кілька основ тілесного кольору (в театральних наборах зазвичай є 2 або 3);
 • - сухий грим, який має відтінки шкіри;
 • - пудра;
 • - тіні;
 • - рум'яна:
 • - гумозу;
 • - клей;
 • - ватяні палички;
 • - ватяні диски;
 • - спонжики;
 • - кисті;
 • - серветки;
 • - дзеркало.
Інструкція
1
Підготуйте все необхідне. Все, крім театрального гриму, клею і гумозу, можна купити в звичайному парфумерному магазині. Гумозу служить для того, щоб ліпити деталі, які не вдасться отримати мальовничими методами. Наприклад, якщо вам потрібно радикально поміняти форму носа. До набору театрального гриму додайте звичайний косметичний набір. Для створення театрального образу краще обзавестися розсипчастою пудрою і такими ж рум'янами.
2
Грим можна нанести мальовничим, скульптурним або змішаним способами. Найчастіше застосовується останній, оскільки він дозволяє поєднувати переваги першого і другого. Варіант залежить від характеру персонажа, типу обличчя актора, освітлення та інших факторів.
3
Розгляньте своє обличчя. На ньому є опуклості і западини, які необхідно враховувати. Якщо вам потрібно змінити форму носа або скул - виліпити їх з гумозу. Це матеріал, що дуже нагадує пластилін і настільки ж зручний у зверненні. Виліпити деталь. Змастіть клеєм потрібну ділянку обличчя і деталь. Зачекайте пару хвилин і з'єднайте поверхні.
4
Нанесіть шар крему або вазеліну. Це обов'язково, якщо ви користуєтеся сухим гримом. При наявності жирних фарб можна обійтися без змазування. Накладайте крем по напрямку масажних ліній, тобто від перенісся дугами до щік, від середини лоба до скронь і т.д. Надлишків жиру не повинно бути. Якщо вони з'явилися, приберіть їх серветкою.
5
Таким же способом нанесіть основу. Скористайтеся косметичною губкою, але накладати основний шар можна і вказівним пальцем по масажних лініях. Потім розподіліть рівномірно по всій поверхні. Не забудьте покрити мочки вух і частину шиї, яка не буде закрита коміром. Якщо цього не зробити, глядачеві буде здаватися, що персонаж надів маску.
6
При використанні художнього прийому нанесення гриму діють ті ж закони, що і в живописі. Тобто опуклості і западини виходять за рахунок більш світлих або темних тонів. Наприклад, якщо на середину лоба нанести фарбу світліше основного тону, то він буде здаватися опуклим. Таким же чином можна візуально змінити форму носа і скул.
7
Нанесіть лініями основні деталі. Передайте форму очей і брів, носогубні складки, зморшки. Лінії повинні бути рівними, чіткими і плавними. Наносити їх найзручніше ватяними паличками. На цьому етапі дуже важливо, щоб руки не тремтіли і лінії виходили тієї товщини, яка необхідна. Руху необхідно попередньо відпрацювати. Спробуйте уявити, як би ви наносили грим на обличчя іншої людини, а потім вже спробуйте на своєму власному.
8
Дуже корисно намалювати особа персонажа на аркуші. Якщо ви гріміруетесь під уже готовий образ, роздрукуйте дві картинки - портрет персонажа і свою власну фотографію. Спробуйте звичайними олівцями розфарбувати своє обличчя так, щоб воно стало схоже на потрібний вам образ. Запам'ятайте, якими фарбами ви малюєте різні частини обличчя.
Зверніть увагу
Колір основного гриму залежить від характеру персонажа, освітлення та інших факторів. Зрозуміло, особа європейської принцеси буде блідіше особи пірата при одному і тому ж освітленні. Відповідно, для першого персонажа виберіть самий світлий відтінок, а для другого - потемнее.Грім необхідно вміти не тільки добре накладати, а й знімати. Це можна зробити декількома способами. Старі актори знімають грим спеціальним пластмасовим ножичком. Можна використовувати алигнин або жирний крем. Скульптурні деталі відокремлюють спеціальним розчинником, який можна купити там же, де і клей.
Корисна порада
гримуватися необхідно навіть тоді, коли образ персонажа не вимагає серйозної зміни зовнішності актора. Якщо не нанести фарбу, то глядач побачить плоске невиразне обличчя. Можна обмежитися мінімальним гримом. У таких випадках особа покривають шаром пудри, а брови і очі підводять звичайним косметичним олівцем. Актрисам в подібних випадках краще користуватися якісною декоративною косметикою.