Як створити таблицю множення в excel. Як в excel розрахувати вік.

Щоб вивчити таблицю множення, перед очима потрібно мати приклад, де в зрозумілому та доступному вигляді буде видно кожне поєднання чисел. Створити таблицю множення можна в програмі Excel, при цьому ви самі зможете роздрукувати будь-які стовпчики або рядки таблиці в оптимальному розмірі.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - програма Excel.
Інструкція
1
Спочатку зробіть верхній ряд чисел. Для цього в другий осередок першого рядка В1 напишіть цифру 2. В наступну комірку С1 додайте формулу, тобто напишіть: «= В1 + 1» (без лапок) і натисніть Enter. Ви побачите, що програма сама вважатиме значення цього осередку, і в ній з'явиться число 3.
2
Щоб не писати формулу щоразу, наведіть курсор на правий нижній куточок комірки С1 і, утримуючи ліву клавішу мишки натиснутою, розтягніть її на кілька осередків вправо (щоб отримати таблицю множення від 2 до 9 - на 6 осередків).
3
Точно також зробіть вертикальний ряд чисел. В осередку А2 напишіть число 2, в комірці А3 формулу «= А2 + 1», потім розтягніть формулу на декілька осередків вниз.
4
Почніть заповнювати центр таблиці з першого шпальти. Для цього напишіть в комірці В2 формулу «= $ В $ 1 * А2» або попросту «= 2 * А2». Потім, схопивши комірку за хрестик в правому нижньому куті, розповсюдьте формулу на всі комірки, розташовані нижче. Перевірте, все числа стовпчика повинні бути помножені на 2.
5
Точно також заповнюйте решта стовпчики: у верхній комірці пишіть формулу, в якій множте число, вказане в заголовку стовпця на назву рядка.
6
Щоб не набирати назву осередків щоразу вручну, можете поступати таким чином: напишіть в комірці знак «=», число, знак множення, а потім мишкою вкажіть ту комірку, значення якої повинно бути помножене на це число.
7
Коли основа таблиці буде готова, вирівняйте ширину стовпців. Для цього виділіть всі стовпці таблиці, натискаючи не так на осередки, а на літери, які позначають номер шпальти (в результаті стовпці повинні виділитися цілком).
8
Наведіть курсор мишки на лінію, що розділяє стовпчики (також на рівні буквених позначень), ви побачите, як він перетвориться в подвійну стрілку. Потягніть за неї вправо або вліво, ширина всіх стовпців при цьому зміниться. Точно також зміните висоту рядків.
9
Щоб не плутати заголовки стовпців і рядків з результатами, виділіть потрібні комірки і за допомогою панелі форматування або пункту меню правої кнопки «Формат ячеек» зміните розмір, колір, шрифт напису, залийте всю комірку цілком. Можна зробити ці осередки крупніше, ніж інші.
10
Якщо ви будете таблицю роздруковувати, в настройках принтера знайдіть пункт «Параметри сторінки» і подкорректируйте масштаб, щоб набрана таблиця множення виявилася на аркуші в потрібному розмірі.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=mnKUi-EJgUA