Як вибрати шини для позашляховика.

Вибрати гуму для позашляховика складніше, ніж для легкового автомобіля. І причин цьому дві. По-перше, джипи використовуються в різних дорожніх умовах. По-друге, ці ма шини важче легковиків, і тому окремі якості покришок набувають більш високий ступінь важливості.
Інструкція
1
В першу чергу оцініть, які якості в покришках найбільш значимі для вас: шосейні або позашляхові. Асфальтові шини більш комфортабельні, сприяють поліпшенню керованості і гальмівних властивостей автомобіля. Моделі підвищеної прохідності мають більш брутальний зовнішній вигляд і високі характеристики на бездоріжжі, але дуже шумні на асфальті. Поставтеся з усією серйозністю до цього етапу вибору, так як шосейні і позашляхові характеристики діаметрально протилежні, і одна і та ж гума не може поєднувати в собі і ті, і інші характеристики.
2
Якщо ви використовуєте позашляховик в будні для поїздок по місту, а у вихідні для подорожей на дачу, риболовлю, полювання і т.п., придбайте два комплекти коліс. Один - для асфальтових доріг, другий - для справжнього бездоріжжя. А щоб можна було кожного разу міняти гуму якнайшвидше, міняйте її разом з дисками. Це корисно ще й тому, що на бездоріжжі сталеві штамповані диски важче пошкодити, ніж литі легкосплавні.
3
Обов'язково зверніть увагу на те, щоб на всіх чотирьох колесах були шини однакової моделі, з однаковим малюнком протектора і бажано з однаковим зносом. Це дуже важливо для позашляховика, так як його маса і фактор повного приводу пред'являють підвищені вимоги до подібних показників і характеристикам, а також до міцності боковин. При можливості вибирайте більш міцні шини і з вищою висотою профілю.
4
Не думайте, що наявність повного приводу дозволить експлуатувати машину з всесезоннимі шинами цілий рік. Насправді більшість позашляховиків мають відключається повний привід (автоматично або примусово). Отже, на асфальті найчастіше використовується монопривод. І всі недоліки, властиві гарєєвим покришкам, проявляються в повній мірі, посилюючись через підвищену маси джипа. Тому прагнете з настанням зими чи літа міняти гуму на відповідну сезонну так само, як це роблять власники легковиків.
5
Враховуйте деякі нюанси вибору коліс. Наприклад, купуючи шосейну гуму для важкого позашляховика, не звертайте уваги на її дренажні здібності. Вода з-під коліс такої машини буде витіснятися більше її масою, ніж водовитесняющімі властивостями. Крім того, чим важче ваш джип, тим більше приділяйте увагу гальмівним характеристикам. Масивний автомобіль зупинити набагато складніше, а шини грають в цьому важливу роль.
6
Роблячи вибір між брендами та виробниками шин зверніть увагу на те, які стандартні покришки встановлюються на нові позашляховики його заводом-виробником. Як правило, встановлені виробником шини вважаються їм самим найкращими для даної моделі.