Як відгадувати японські кросворди.

Японський кросворд увазі відновлення зашифрованого зображення на заданому полі. Числа нагорі і збоку позначають, скільки поспіль клітин треба зафарбувати в даних рядку або стовпці. Порядок, в якому вказані ці числа, визначає порядок зафарбовування клітин: знизу вгору і зліва направо. Якщо в стовпці або рядку вказано декілька чисел, значить між зафарбованими клітинами треба залишити проміжок хоча б в одну порожню клітину.
Інструкція
1
Почніть відгадувати головоломку з розшифровки рядків або стовпців, для яких зазначені найбільші числа. Подивіться на останній стовпець даного кросворду. Число 4 в заголовній графі вказує на те, що в ньому треба закрити чотири клітини.
2
Поки не можна визначити точно, як вони розміщуються. Можливо розташування у верхнього або у нижнього краю поля. Однак, середні три клітини входять в закриту область в будь-якому випадку. Зафарбуйте їх.
3
Міркуючи таким же чином, зафарбуйте три середні клітини в нижньому рядку поля. Щоб не заплутатися в подальшому, закресліть у верхній графі кросворду нижнє число 1 у другому, третьому, і четвертому стовпцях. Збоку закресліть число 1 в другій і четвертій рядку.
4
Тепер подивіться на третій рядок. Тут треба закрити 4 клітини підряд, але одна клітина вже зафарбована. Значить, поруч з нею замалюйте ще три клітини. Закресліть число 4 в цьому рядку і число 1 у другому, третьому і четвертому стовпцях.
5
Подивіться на перший стовпець кросворду. Ви побачите, що єдино можливе рішення - зафарбувати дві верхні і одну нижню клітини. Виконайте цю дію. Закресліть відповідні числа в заголовних графах.
6
Залишилося невирішеним четвертий стовпець. Легко помітити, що тут потрібно закрити верхню клітину. Зафарбуйте її і закресліть число 4. Все числа перекреслені, отже, всі дії виконані. Ви отримали зображення літери «У». Кросворд відгаданий.
Зверніть увагу
В кольорових японських кросвордах вказується послідовність і кількість клітин декількох кольорів. Важливо зауважити, що між групами розфарбованих клітин в задачах такого роду порожніх клітин може і не бути. Кольорові кросворди розгадувати за таким же алгоритмом, що і чорно-білі.
Корисна порада
Під час розгадування великих кросвордів відзначайте на поле розташування порожніх клітин точкою, галочкою або яким-небудь іншим символом. Це полегшить розшифровку малюнка.