Як надати першу допомогу при ударах.

Ніхто не застрахований від випадкового падіння і отримання забитого місця. Як правило, в більшості випадків пошкоджуються м'язи і судини. Для надання першої допомоги необхідно пам'ятати про основні правила.
Вам знадобиться
  • - холод (лід, сніг, пляшка з холодною водою і т.д.);
  • - перекис водню (йод);
  • - бинт (марля, шматок матерії) .
Інструкція
1
У першу чергу прикладіть холод до місця удару (наприклад, сніг, лід, пляшка з холодною водою). Пам'ятайте: у найближчі 5-6 днів абсолютно протипоказані гарячі компреси та ванни, теплові процедури, масаж. Дані дії можуть викликати крововилив, особливо якщо забій відкритий.
2
Промийте рану (подряпину, садно), отриману при забитті, перекисом водню або йодом, щоб уникнути проникнення інфекції. Зробіть бинтову пов'язку.
3
Якщо після забиття у потерпілого обмежена рухливість суглоба, в результаті розтягнення зв'язок або підвернути стопи, забезпечте постільний режим. На пошкоджену ділянку прикладіть холод і зробіть обмежує руху пов'язку, використовуючи бинт або шматок матерії.
4
Обов'язково оцініть локалізацію забитого місця і силу удару. Ця дія необхідно для виключення можливості переломів кісток, пошкодження головного мозку, внутрішніх органів і магістральних судин.
5
При ударі голови забезпечте негайну госпіталізацію постраждалого. Запаморочення, нудота і різкий головний біль можуть свідчити про отримання струсу мозку. У цьому випадку необхідний повний спокій і консультація фахівця.
6
Після надання першої допомоги, обов'язково запропонуйте потерпілому госпіталізацію в найближчу лікарню. Досвідчений фахівець вчасно запобіжить пошкодження внутрішніх органів (при забитті грудної клітки і живота), виключить перелом кісток, а також, у разі необхідності, введе протиправцеву сироватку.