Як відрегулювати клапани на двигуні Хонди.

Після ремонту або заміни компонентів клапанного механізму виникає необхідність в регулюванні зазорів клапанів. Про це яскраво свідчить підвищений шум, що виходить від клапанного механізму, що виявляється при прослуховуванні двигуна.
Вам знадобиться
  • - щуп 2 класу точності
  • - гайкові ключі
  • - набір головок
Інструкція
1
Приступаючи до регулювання клапанів, переконайтеся, що під капотом немає бруду і пилу, здатної проникнути під клапанну кришку. Процедуру регулювання починайте після чотиригодинного простою машини, щоб мотор був охолоджений нижче 38 градусів.
2
Підніміть автомобіль за допомогою домкрата і зніміть переднє колесо з пасажирського боку. Зніміть встановлену поверх впускного колектора кришку двигуна, прикріплену двома хромованими болтами. Потім - свічковий кришку, прикріплену болтами на шпильках.
3
Отсоедините патрубок вентиляції картерних газів або зніміть короб з повітряним фільтром. Від'єднавши фішки з проводкою, вийміть всі чотири котушки, кожна з яких кріпиться парою болтів. Скрутіть з клапанної кришки шість гайок, вийміть масляний щуп.
4
Якщо клапанна кришка не знімається, переконавшись, що тросик акселератора або патрубки її не утримують, злегка подденьте її. Знявши кришку, загорніть її в поліетиленову плівку. За допомогою довгого карданчика і головки на 19 проверніть колінчастий вал до позначки «VTC» на шестірні, яка повинна виявитися спрямованої вгору. Відмітки на зубцях обох шестерень повинні бути направлені один до одного. При такому положенні перший циліндр, що знаходиться на стороні пасажира, досягає верхньої мертвої точки.
5
Починайте регулювання з впускного клапана. Заправте лезо вимірювального щупа в зазор між коромислом приводу клапана і торцем його стержня, або між важелем приводу клапана і робочим виступом кулачка впускного распредвала. Зверніть увагу на просування щупа, який повинен ковзати в зазорі з невеликим опором.
6
Якщо необхідно, відпустіть контрагайку накидним ключем, звільніть викруткою регулювальний гвинт. Потім, досягаючи необхідного ефекту на лезі щупа, починайте затягувати регулювальний гвинт. Викруткою зафіксуйте його від провертання і затягніть контргайку. Переконавшись, що під час затягування гайки зазор не змінився, аналогічним чином відрегулюйте почергово зазори другого впускного і двох випускних клапанів.
7
Проверніть на 180 градусів проти годинникової стрілки колінчастий вал. При цьому шків распредвала повинен обернутися на 90 градусів. Наведіть поршень третього циліндра в положення верхньої мертвої точки кінця такту стиснення. Зверніть увагу на мітку UP на зубчастих колесах розподілвалів. Вона повинна зайняти положення 9 годин. Проведіть перевірку і регулювання клапанів третього циліндра.
8
Провернувши колінвал ще на 180 градусів проти годинникової стрілки, відрегулюйте клапани четвертого циліндра. Знову проверніть колінчастий вал на 180 градусів (мітка UP при цьому перейде в положення на 3 години) і повторіть процедуру для клапанів другого циліндра.