Як створити аудіокнигу.

Створення аудіокниг розширило горизонти можливостей багатьох людей, не здатних до швидкого читання або зоровому сприйняттю написаного. Крім того, цей винахід допомагає заощадити час в божевільному ритмі сучасного життя. Необов'язково витрачати великі гроші на купівлю нової аудіокниги, її можна створити і самому.
Інструкція
1
Аудіокниги є не тільки розвагою, але і корисним інструментом для освіти. З цієї причини особливо популярними стають аудіо-підручники, особливо з дисциплін, які мають на увазі велику кількість текстової інформації, наприклад, історії, географії, соціології та ін.
2
Для власноручного створення аудіокниги не обов'язково самому начитувати текст в мікрофон. Тепер для цього є сучасні і, головне, досить швидкі кошти. Називаються вони синтезатори мови.
3
Зрозуміло, у синтезованої мови є свої недоліки, і багатьом не подобається її металеве звучання. Однак проблему можна вирішити, якщо з самого початку вибрати правильний і відповідний саме вам мовний механізм для створення аудіокниги. Прикладами можуть служити Elan TTS Nikolai і ScanSoft Katerina, які синтезують, відповідно, чоловічу і жіночу мова.
4
Після того як ви визначилися з мовним движком, переходите до підбору якісного програмного забезпечення. Варіантів маса, наприклад, безкоштовні ABoo, ICE Book Reader і найбільш популярна «Говорилка».
5
Програма ABoo є вузьконаправленим софтом, який здатний тільки створювати аудіозаписи і читати текст. У неї немає додаткових опцій, а й свої єдині функції вона здійснює гідно. У ній можна обробляти кілька текстових форматів, включаючи DOC, RTF, TXT, HTM, і зберігати аудіо файл у двох форматах, популярному MP3 і трохи менш поширеному WAV.
6
Запустіть програму ABoo. У полях 1 і 2 у верхній частині вікна виберіть вихідний текстовий файл і шлях, в який хочете зберегти підсумкову аудіокнигу . При цьому в білому віконці в центрі екрану ви побачите текст. Тепер переходите до налаштувань в нижній частині вікна.
7
Оберіть мовної движок в поле «Голос», наприклад, ELAN TTS Russian, потрібну якість в полі «Стиснення». Попрацюйте з іншими настройками, підберіть кращий варіант. Ви можете прослухати фрагмент перед записом, щоб оцінити майбутнє якість, для цього натисніть кнопку в правому нижньому кутку екрана. Якщо все готово, натисніть кнопку у верхньому правому куті, із зеленим трикутником.
8
Програма ICE Book Reader набагато більш функціональна, однак у ній, як не дивно, немає кнопки предпрослушіванія. Зате вона володіє безліччю додаткових налаштувань, включаючи розширені опції для аудіо файлів, включаючи бітрейти, канали та ін.
9
«Говорилка» має більш звичну структуру для користувачів Windows, з меню та знайомими кнопками відкриття і збереження файлів. Щоб створити аудіокнигу, потрібно вибрати в полі «Переглянути.» Пункт «Записувати у файл» і ввести шлях до нього в поле навпроти. Запуск програми здійснюється по кнопці F5.