Як виростити петунію. Як виростити ампельную петунію шапкою.

Безліч кольорів, невибагливість у догляді - цими та іншими якостями володіє петунія. Ця рослина прекрасно росте як в контейнері, так і на відкритому грунті. Одним з найбільш звичних способів вирощування петунії є посів насінням.
Вам знадобиться
  • - спеціальний субстрат;
  • - ємність для посадки;
  • - поліетиленова плівка (скло);
  • - насіння;
  • - вода.
Інструкція
1
Підготуйте субстрат для висадки насіння. Для цього відмінно підійде суміш з піску (2 частини), перегною (1 частина), садової землі (1 частина).
2
В якості ємності для посадки насіння візьміть пластикові пляшки, розрізані вздовж, або дерев'яні ящики. На дно покладіть папір або газету. Зверху засипте приготований субстрат. Ємності на зимовий період приберіть на холод, наприклад, на балкон (лоджію). Земля повинна гарненько промерзнути. У січні ящики занесіть в будинок. Після того як земля розмерзнеться, приступайте до посіву.
3
На поверхні проведіть паралельні неглибокі борозенки. Добре полийте землю. Для того щоб знезаразити її, у воду додайте трохи марганцівки. Таким чином, ви убезпечите ваші сходи від різних шкідників. Насіння в гранулах обережно викладіть уздовж борозенки, злегка присипаючи землею. Акуратно обприскати сходи з пульверизатора. Ємності накрийте поліетиленовою плівкою або склом.
4
Для хорошої схожості насіння забезпечте для них оптимальний температурний режим - 20-25 градусів. Якщо в приміщенні прохолодно, використовуйте лампи. Вже на 10-15 день після посіву під лампою денного світла з'являться паростки.
5
Як тільки з'явилися перші листочки, плівку (скло) приберіть. Температурний режим при цьому знизьте до 15-17 градусів. При появі 2-3 листочка сходи прорідити, видаливши слабкі паростки.
6
Поливайте сходи помірно, 1 раз на 3 дні. Петунія НЕ вологолюбна і набагато швидше розвивається, коли грунт злегка сухувата.
7
Як тільки рослина зміцніє і підросте, пікірують саджанці в окремі ємності. Для цих цілей відмінно підійдуть пластикові стаканчики. Заздалегідь виконайте в них отвори на дні для стоку зайвої вологи. Як субстрат використовуйте той же самий що і для посіву насіння, додавши до нього 1 частина гречаного лушпиння. Стаканчики виставите в загальну посуд. Полив виробляєте через піддон.
8
На постійне місце пересаджують паростки після останніх заморозків. На дно ємності попередньо викладіть керамзит. Зверху засипте готовий субстрат. За такої умови петунія відмінно цвіте, радуючи різноманітністю своїх фарб вас і ваших знайомих.