Як навчити першокласника вирішувати завдання.

У здорової шестирічної дитини є загальні уявлення про математичні діях. Він досить добре розуміє, що означає більше або менше, і здогадується про наслідки операцій ділення і віднімання. Завдання батьків - допомогти першокласнику не боятися математики і, по можливості, вселити інтерес до завдань.
Інструкція
1
Дитина буде із задоволенням вирішувати задачу, якщо вона емоційно забарвлена і стосується особисто його. Придумайте приклад, в умовах якого згадуються близькі першокласнику персонажі: він сам і його друзі, герої улюблених мультфільмів або ігор. Темою задачі може бути хобі дитини: спорт, космос, комп'ютерні ігри. Добре, якщо задача буде складена з гумором - приклади можете знайти в «задачник» Григорія Остера.
2
Навчіть першокласника розуміти умову задачі: що дано, які дії здійснювалися, і що потрібно знайти. Запропонуйте йому розбити рішення по кроках. Можна запропонувати дитині намалювати невелику схему-ілюстрацію, щоб наочно уявити послідовність дій. Зручно для цієї мети використовувати кольорові фішки або палички.
3
Запропонуйте дитині самій придумати завдання і вирішуйте їх по черзі: одну задачу - дитина, одну - ви. Якщо першокласник заплутався в умовах, і завдання вийшло некоректною - наприклад, у відповіді вийшло від'ємне число, не лайте і не ображайте дитини. Навпаки, використовуйте цю ситуацію, щоб дати йому уявлення про інших областях математики.
4
Розкажіть йому про негативні числах і про те, що проходять їх тільки в старших класах. Поясніть, що в практичному сенсі -4 яблука - це борг, який Вася повинен буде повернути мамі, і запропонуйте скласти задачу так, щоб герою все ж дісталися фрукти.
5
Щоб не сформувати у дитини стереотипного мислення, привчайте його вирішувати нестандартні задачі на розвиток логіки. Це можуть бути завдання-жарти, старовинні задачі і т.п. Покажіть йому, що у одного прикладу можуть бути різні рішення. Запропонуйте самому знайти відповідь двома способами. Намагайтеся сформувати у дитини творчий підхід до вирішення завдань.
Зверніть увагу
Дуже важливо не вселити дитині відраза до математики лайкою і не понизити його самооцінку звинуваченнями в недолугості.