Як розігнати кулер.

Якщо ви хочете розігнати кулер своєї відеокарти, то пам'ятайте, що для її подальшої безпечної і стабільної роботи необхідний хороший рівень охолодження і правильно підібрана частота типу.
Інструкція
1
Для такої мети є спеціальна програма під назвою RivaTuner. Для того щоб протестувати настройки, скористайтеся програмою 3DMark.
2
Незважаючи на те, яка модель відеокарти, встановіть RivaTuner. Після того як ви зробите це, програма згорнеться в панель біля годинника. Вийміть її кліком миші. Ви побачите у головному вікні напис «Налаштування», поруч - трикутник. Натисніть на нього для виклику нового меню. Для відкриття панелі керування частотами клацніть по іконці мікросхеми в даному меню під назвою «Низькорівневі налаштування системи».
3
Отже, перед вами - два повзунки, які можна пересувати і, тим самим, змінювати частоти пам'яті і чіпа. Спочатку поставте галочку біля пункту, який дозволяє розгін, - знаходиться він над повзунками. Приблизно допустима межа для підвищення значень визначає програма, позначаючи це мітками. Порада: піднімайте поступово частоти на кілька відсотків. А після кожної такої зміни клацайте по кнопці «Тест», перш ніж застосувати частоту. Після того як ви налаштуєте частоти, в пункті під назвою «Запускати разом з Windows» поставте галочку.
4
Далі відрегулюйте обороти кулера. Натисніть на вкладку «Кулер». Дозвольте, поставивши ще одну галочку, зміна наступних параметрів і подивіться на меню. Вирішіть, автоматично чи буде вимірюватися швидкість при підвищенні температури або ж ви самі задасте швидкість, яку ви вважаєте за необхідною, у відсотках.
5
Тепер вам потрібно протестувати свою розгінну відеокарту. Запустіть програму 3DMark, виберіть будь-який з вподобаних тестів і дивіться на кадри з ігор, подальших далі. Програма буде обчислювати продуктивність за певний проміжок часу. Якщо ваша система працює нормально, то це означає, що відеокарта стала більш швидкісний.