Як навчитися співати сопрано.

Вміти співати, мати хороший голос і слух - мрія багатьох. Завдяки сучасним музичним конкурсам цей навик може відкрити великі горизонти для творчості. Однак навіть якщо ви не займалися співом з самого дитинства і не маєте музичної освіти, в будь-якому віці не пізно навчитися співати, якщо це ваша мрія.
Інструкція
1
Напевно, дивлячись оперу, ви хоча б раз замислювалися про те, щоб навчитися також красиво співати. Не можна сказати, що це легко, однак цілком можливо. Найчастіше жіночі оперні партії виконуються сопрано - найвищим співочим голосом. Його діапазон коливається від ноти «до» першої октави до нот «фа», «сіль» або «ля» третьої октави.
2
В музичній практиці розрізняють кілька видів сопрано - драматичний, ліричний і колоратурний. Перші два виконуються, як правило, з рівним тембром і глибоким м'яким звучанням. Під час співу колоратурним сопрано голос рухливий, можна спостерігати його вібрацію. Звичайно, є й змішані види сопрано - лірико-колоратурне і лірики-драматичне. Цю класифікацію виділяють для деяких оперних партій, де необхідно передати різні настрої ліричних героїнь.
3
Для того щоб співати сопрано, необхідно повністю відкрити горло. Для цього необхідно робити вправу під час розспівування. Згадайте, що відбувається з вашим горлом, коли ви готуєтеся позевать. Спробуйте. Відчувши в вушних раковинах невеликі щиглики, зафіксуйте горло в такому положенні. Спробуйте протягнути ноту. Ви помітите, як звук став більш глибоким і високим. Тепер він спрямований не вперед, як при звичайній мові чи співі другим голосом, а вгору, до тім'я.
4
При оперному співі необхідно широко відкривати рот - так звук буде більш глибоким і насиченим. Перевірте себе - нащупайте ямку у вуха, там де головка нижньої щелепи сходить в вузлик паза. Відкрийте рот, тримаючи в тому місці палець - під пальцем повинна з'явитися ямка. Затиснувши її та заспівавши, ви можете почути свій голос як би з боку, проконтролювати потрапляння в ноти.
5
Однак непідготовленій людині складно довго залишатися в такому положенні, не почавши-таки позіхати. Але, чим більше ви будете тренуватися, тим швидше у вас почне виходити. Таким чином необхідно повторювати звичайну розспівування, починаючи з першої октави і просуваючись вище. Тренуючись, ви зможете поступово нарощувати свій діапазон.
6
Знайдіть нарізки з опер, де вам подобається голос співачки. Пробуйте повторювати за нею ці арії. Почніть з драматичного сопрано, наприклад, партії Лізи з опери Чайковського «Пікова дама».