Як просувати новий товар на ринок. Як нову продукцію просунути на ринку.

Грамотний висновок нового товара на ринок - один з ключових аспектів маркетингу. Вдалий запуск новинки здатний забезпечити продукту високу рентабельність і міцну позицію. Підготовка до даного етапу не менш важлива, ніж безпосередня робота з продажу товару.
Вам знадобиться
  • - маркетингове дослідження;
  • - послуги дизайнера;
  • - рекламні матеріали;
  • - гроші;
  • - персонал.
Інструкція
1
Проведіть дослідження ринку. Ваша мета - визначити конкурентне оточення, позиціонування власного товару, особливості попиту і існуючу цінову ситуацію. Результати аналізу стануть для вас одним з ключових чинників при виводі товару на ринок.
2
Виділіть одне або декілька УТП (унікальна торгова пропозиція), які супроводжують ваш продукт. Це можуть бути незвичайні властивості, більш низька ціна, післяпродажне обслуговування, більш висока якість, безкоштовна доставка і сервіс. В даному випадку ваш потенційний споживач повинен зрозуміти, чому йому необхідно купити саме ваш товар, а не аналогічний.
3
На основі готового УТП сформуйте стратегію просування. Виберіть слоган, особливості рекламної кампанії, найбільш ефективні носії та методи просування. Складіть маркетинговий план, який допоможе вам раціонально розподілити бюджет на висновок товару на ринок. Якщо конкурентне оточення досить сильне, а схожих товарів досить багато, вибирайте більш агресивні методи розкрутки. Провокаційні фрази, ціновий демпінг, гучні акції по стимулюванню збуту: на старті в хід можуть йти будь-які методи, що не суперечать законодавству і етиці.
4
Розробіть запам'ятовується логотип для вашого продукту. На його основі створіть повноцінний фірмовий стиль, який зробить товар упізнаваним і допоможе споживачу легко відрізняти його від аналогів. Випустіть сувенірну продукцію з логотипом, а також POS-матеріали для розміщення в місцях продажів.
5
Створюйте «відкладений» попит на ваш товар, нагнітайте штучний ажіотаж з приводу запуску задовго до старту. Наприклад, при виведенні на ринок електронної новинки доцільно провокувати обговорення даної теми на інтернет-форумах, розміщувати інформаційні статті в пресі, наймати агентів, які будуть довідуватися про новинку в магазинах. Так ви зможете домогтися ситуації, коли про ваш продукт вже знатимуть ще до його появи на ринку.
Для ефективного просування товара на ринку необхідно провести ряд маркетингових досліджень. І почати слід з визначення стан галузі, до якої відноситься пропонований товар, а також сегментування ніші.
Вам знадобиться
  • товар, план просування, комп'ютер
Інструкція
1
Вивчіть ринок, на якому збираєтеся працювати. Один з найпростіших способів - купити готове маркетингове дослідження. Якщо ваш бюджет обмежений, проведіть дослідження силами своєї команди. Найкраще підійдуть два методу. Моніторинг - вивчення галузевих і ділових засобів масової інформації, в яких можуть міститися аналітичні матеріали. Експертне опитування - бесіди з провідними гравцями галузі, які не є прямими конкурентами.
2
Проаналізуйте схожу продукцію, а також продукцію, що задовольняє аналогічні потреби. Для аналізу необхідні списки якостей, як благоприятствующих, так і не сприяють високим продажам. Знаючи сильні і слабкі сторони прямих конкурентів, легше скласти ефективний план просування товара на ринок.
3
Складіть повний перелік характеристик продукції, яку збираєтеся просувати. Не забудьте про УТП (унікальна торгова пропозиція, тобто якості, властивих тільки вашому товару). Прив'яжіть кожне з позитивних якостей до якої-небудь базової потреби покупців. Таким чином, ви отримаєте відповідь на питання про мішенях впливу на свідомість цільової групи.
4
Розробіть шляхи донесення необхідної інформації. Вирішіть, які з засобів комунікації відповідають продвигаемому товару. Реклама, піар, вірусний маркетинг, крос-маркетинг - можна використовувати ці інструменти все разом, а можна - окремо.
5
Затвердіть маркетинговий план, в якому мають знайти відображення всі дії, необхідні для просування. Окресліть коло ЗМІ, користується увагою цільової групи. Дізнайтеся вартість розміщення рекламних матеріалів. Складіть план-бюджет. Розробіть інформаційні приводи, за якими будете писати прес-релізи для безкоштовного розміщення на новинних та інших інтернет-ресурсах.
6
Зробіть сайт. В ідеалі це має бути не сайт-візитка вашої компанії, а ресурс, присвячений продукції. Велику користь приносить контентна реклама, за допомогою якої теж можна успішно просувати товар на ринку.
Зверніть увагу
Займаючись просуванням товару, важливо чітко окреслити його споживчу аудиторію. В іншому випадку цільова група буде занадто розмита, що ускладнить просування.
Корисна порада
Продвигайте товар, заздалегідь вивчивши його конкурентні переваги. Люди хочуть купувати вигоду.