Як підключити лампочку. схема з'єднання вимикача з розеткою і двома лампами.

Якщо для проведення досить складних електротехнічних робіт (наприклад, підключення електрощитка) прийнято користуватися порадами і послугами майстра-електрика, то дещо доведеться навчитися робити і самостійно. Наприклад, підключати лампочку там.
Вам знадобиться
  • 1. Джерело електроенергії
  • 2. Електропатрон
  • 3. Штепсельна Електровиделка
  • 4. Відрізок кабелю
  • 5. Изолента
  • 6. Ніж для витягання і зачистки жив
  • 7. Викрутка для кріплення жил на клемах
Інструкція
1
Знайдіть стаціонарний джерело електроенергії, найближчий до того місця, де вам опинився необхідне світло лампочки. Найкраще, якщо це буде розетка, моніторування за всіма правилами і придатна до експлуатації. Під'єднувати переносний джерело світла до електропроводки, вже підключеної і функціонуючої, буде недоцільно, тим більше, якщо проводка - прихована.
2
Візьміть електропатрон, Електровиделка і відрізок кабелю достатньої довжини (краще з запасом, враховуючи втрату при приєднанні до нього виделки і патрона). Схема підключення лампочки буде виглядати так: вона вкручується в електропатрон, який під'єднується до кабелю з одного боку, з іншого ж до нього під'єднується вилка, забезпечує штепсельне контакт з джерелом живлення (через розетку).
3
Підключіть патрон до кабелю, оголивши жили проводів усередині нього і зачистивши їх для гарного контакту. Розкрутіть патрон, пропустіть кінець кабелю в його вхідний отвір і закріпіть жили за допомогою клем того типу, який використаний в патроні даної модифікації. Потім підключіть вилку, розкрутивши її і акуратно під'єднавши жили кабелю з іншого його боку до клем.
4
Обмотайте ізолентою якомога ретельніше ті місця, де жили кабелю залишилися відкриті або де виявилася пошкоджена його ізоляція. Від якості ізоляції залежить ваша безпека і справність в роботі електроприладів, тому приділіть цього моменту якомога більш уваги, не рахуючи його всього лише "перестраховкою". До моменту включення лампочки кабель на всьому своєму протязі має заізольований найретельнішим чином.
5
Укрутите тепер лампочку в патрон, так, щоб вона була в ньому чітко зафіксована. Вилку же з'єднайте з розеткою - щоб загорілася лампочка, створений вами ділянку електричного кола повинен бути замкнутим, тобто між усіма його компонентами повинен бути контакт. Так це чи ні, ви відразу ж побачите, якщо, звичайно, сама лампочка справна.
Корисна порада
З "перенесення", що виготовляється таким способом, можна зробити цілком повноцінний світильник, достатньо тільки закріпити кабель на стіні (або стелі) за допомогою хомутков, а лампочку заховати під якимось абажуром.Помніте, що не всі патрони розраховані на потужні лампи розжарювання - деякі з них можуть почати плавитися, якщо потужність лампочки буде, наприклад, 150 ват.
На сьогоднішній день галогенні, або як їх називають «галогенові», лампи вважаються найдосконалішим джерелом світла. Їхнє світло схожий на сонячний, а віддача світла в таких лампах в 1,5-2,5 рази більше. В теж час незаперечною перевагою є і різноманітність форм, і велика кольорова гамма, і більший термін служби, на відміну від звичайних ламп розжарювання. Однак найголовнішим їх відмінністю є газ з домішками галогенів, яким заповнені лампи всередині.
Інструкція
1
Як показує практика галогенні світильники діляться на три види: низьковольтні, мережевої напруги і універсальні. Перші два типи при підключенні не вимагають використання трансформатора, в той час як останній вид галогенних світильників підключаються тільки через нього.
2
Для того щоб підключити низьковольтні галогенні світильники не потрібна установка трансформатора, так як вони мають вбудований трансформатор і готові до підключення до побутової мережі напруги. Іншими словами Вам необхідно лише вставити вилку в розетку. Але не варто забувати і про те, щоб потужність лампи не перевищувала максимальну зазначену в інструкції мощность.В водночас дані світильники мають істотний недолік. Не завжди лампи , випущені світовими виробниками, підходять до таких світильників. А китайські аналоги навряд чи зможуть послужити тривалу службу.
3
Другий варіант підключення галогенних світильників - через зовнішній трансформатор. В цьому випадку потужність використовуваного адаптера не повинна бути менше загальної суми потужностей всіх підключаються ламп. На перший погляд, в цьому немає нічого складного, проте, на перевірку можна зіткнутися з низкою проблем.
4
Наприклад, Вам необхідно підключити 4 лампи , загальна потужність яких становитиме 80 Ватт. Трансформаторів, розрахованих на таку потужність немає. В цьому випадку слід підключати світильник до адаптера потужність якого більше, але ні в якому разі не менше загальної потужності ламп. Іншими словами, якщо 4 лампи дають потужність в 80 Ватт, до такого світильника слід придбати трансформатор, розрахований на 105 Ватт.
5
Ще більш складний випадок, коли сумарна потужність ламп в світильнику перевищує максимальну потужність випускаються трансформаторів. В цьому випадку лампи підключають групами. Приміром, в світильнику 7 ламп, потужність кожної з яких становить 35 Ватт. В цьому випадку лампочки можна підключити за схемою: 4 + 3, 6 + 1, 2 + 2 + 3 або 2 + 2 + 2 + 1. Безумовно до кожної групи лампочок необхідно придбати відповідний трансформатор. При підключенні за схемою 4 + 3 будуть потрібні адаптери 150 Ватт і 105 Ватт відповідно; при варіанті 6 + 1 - один трансформатор повинен витримувати потужність в 210 Ватт, а другий відповідно лише 35 (можна використати з більшою потужністю) і так далі. Єдине, про що не слід забувати - це мінімальне навантаження, яка також вказана в документах до трансформаторів. Якщо одна лампа виробляє потужність менше мінімально допустимого навантаження адаптера, підключати таку лампу можна.