Як зарядити ноутбук в поїзді. чи можна залишати зарядку від ноутбука в розетці.

Поповнити заряд батареї ноутбука при знаходженні в поїзді далекого прямування можна за допомогою розеток, розташованих в купейних вагонах і вагонах СВ. Номінально вони призначені для мобільних телефонів і електробритв, але провідники зазвичай не перешкоджають і іншим варіантам їх використання. Складність процедури залежить від вагона. У сучасних розетка є в кожному купе, в інших тільки в коридорі і біля туалету.
Вам знадобиться
  • - шнур для з'єднання ноутбука з розеткою;
  • - подовжувачів (залежно від типу вагона).
Інструкція
1
Перед поїздкою зарядіть батарею ноутбука на повну ємність. Якщо у вас є запасна знімна батарея, зарядіть також її. Цей захід обережності не буде зайвою, якщо з зарядкою в дорозі виникнуть складності.
2
Візьміть в дорогу шнур, який з'єднує ноутбук з розеткою.
3
Візьміть також подовжувач. Довжина проводу залежить від розташування вашого купе. У вагонах радянського зразка розетка в коридорі зазвичай розташовується ближче до середини. Найвіддаленіші від неї місця - з 1 по 4 і з 33 по 36. У СВ, відповідно, 1 і 2 на початку вагона і 17 і 18 в кінці.
4
Візьміть трійник на випадок, якщо одночасно з вами скористатися розеткою в коридорі вагона захоче хтось ще з пасажирів. Ця обережність допоможе уникнути конфліктів.
5
Вставте шнур ноутбука в розетку, якщо вам пощастило потрапити у вагон, де такі є в кожному купе.
6
Скористайтеся розеткою в коридорі, якщо потрапили у вагон старої конструкції. Вставте в неї подовжувачів і протягніть його собі в купе. В іншому випадку вам доведеться стояти в коридорі або тамбурі перед туалетом весь час, поки батарея буде заряджатися. Якщо ж ви їдете в плацкарті або загальному вагоні, єдина можливість підзарядити ноутбук - розетка біля туалету, так що вибору не залишається. Вирішувати, чи проводити кілька годин у не зручному місці або залишити ноутбук без нагляду, тільки вам.
7
Проконсультуйтеся провідником щодо одночасного включення в розетку декількох пристроїв, якщо та зайнята іншим пасажиром. Якщо провідник проти, краще не наполягати: він краще знає особливості електропостачання вагона. Але постарайтеся домовитися з іншими пасажирами про використання розетки поперемінно.