Як виставити в BIOS завантаження з диска.

Сьогодні важко знайти комп'ютер, в який був би встановлений лише один диск, а операційна система може бути записана на будь-якому з них. Щоб не ставити перед вибором базову систему вводу/виводу (BIOS), їй задається послідовність, в якій слід шукати завантажувач ОС на всіх доступних дискових накопичувачах. Якщо, наприклад, ви хочете, щоб система завантажувалася з DVD- диска , то його слід поставити в самий початок цієї черги, змінивши відповідні установки за допомогою панелі налаштувань BIOS.
Інструкція
1
Увійдіть в панель налаштувань BIOS. Для цього треба ініціювати пере завантаження основної операційної системи, дочекатися поки на екрані пройдуть рядка з інформацією про встановлений в комп'ютер «залізі» та про результати перевірки базової системою його працездатності. Після всіх цих корисних системі, але малозрозумілих більшості користувачів таблиць на екрані з'явиться напис з інформацією про те, яку клавішу слід натиснути, щоб викликати на екран настройки BIOS. Цей рядок англійською мовою в нижньому лівому куті екрану може промайнути дуже швидко, а ви не встигнете натиснути потрібне сполучення. Нічого страшного - з першого разу спробуйте хоча б прочитати позначення клавіші (найчастіше це кнопки Delete або F2) і спробуйте ще раз. Якщо відловити потрібний момент не виходить кілька разів поспіль, то спробуйте орієнтуватися не на написи, а на світлові сигнали - все світлодіоди (NumLock, CapsLock і ін.) Одночасно підморгнуть в той момент, коли вам потрібно натиснути клавішу входу в меню установок BIOS.
2
Знайдіть в панелі налаштувань розділ, в який поміщені установки послідовності опитування дисків комп'ютера - залежно від виробника і версії BIOS він може називатися по-різному. Якщо побачите розділ з назвою Boot, то вам напевно туди. Якщо такого напису немає в вашому варіанті панелі, то пошукайте розділ з назвою Advanced BIOS Features. Спосіб завдання черговості кожен виробник теж придумує самостійно - наприклад, це можуть бути чотири рядки з текстами 1st Boot Device, 2nd Boot Device і т.д. Переміщаючись за цими рядками за допомогою клавіш зі стрілками вгору/вниз, вам треба встановлювати потрібний диск, вибираючи його кнопками PageUp/PageDown або +/-. В деяких версіях панелей ці рядки заховані на один рівень глибше - щоб до них добратися треба перейти на рядок Boot Sequence цього розділу, натиснути Enter, а потім виконати описані маніпуляції в пред'явленому вам підрозділі.
3
Вийдіть з панелі налаштувань, не забувши зберегти внесені зміни. У більшості версій BIOS це можна зробити, натиснувши клавішу Esc. При такому закритті панелі система запитує, чи потрібно зберігати зміни - дайте правильну відповідь.
Оскільки саме BIOS визначає спосіб завантаження операційної системи, зміна цих параметрів має велике значення для користувача. Запуск інсталяційного диска - найбільш поширений спосіб переустановлення системи, який може знадобитися в самих різних ситуаціях.
Інструкція
1
Вимкніть комп'ютер, натиснувши на кнопку Power на корпусі, і включіть його знову. Натисніть на функціональну клавішу Del для того, щоб перейти в режим BIOS. Зверніть увагу на те, що в залежності від моделі можуть використовуватися й інші функціональні клавіші - F2 або F10. Конкретна клавіша звичайно вказується в нижній частині екрану - в рядку Press ... to enter SETUP. Може також знадобитися натиснути на потрібну клавішу кілька разів.
2
В AMI BIOS необхідно перейти на вкладку Boot верхньої панелі інструментів, використовуючи для цього клавіші зі стрілками вгору і вниз, і підтвердити свій вибір, натиснувши на функціональну клавішу Enter. Після цього розкрийте пункт Boot Device Priority і виберіть рядок 1st Boot Device. Натисніть на клавішу Enter і виділіть рядок CDROM в пункті Options. Підтвердіть зміну параметрів завантаження, в черговий раз натиснувши на клавішу Enter, і скористайтеся функціональною клавішею Esc для виходу з меню завантаження. Перейдіть на закладку Exit верхньої панелі вікна BIOS і натисніть на кнопку OK в віконці запиту збереження зроблених змін. Дочекайтеся автоматичної перезавантаження і переконайтеся в тому, що операційна система завантажується з диска.
3
Якщо в комп'ютері використовується Award Bios, виберіть пункт Advanced BIOS Features в лівій панелі вікна за допомогою клавіш зі стрілками та натисніть на функціональну клавішу Enter. Виділіть рядок First Boot Device і підтвердіть свій вибір, натиснувши на клавішу Enter. Вкажіть пункт CDROM в відкрився підміню завантажувальних пристроїв і перейдіть в пункт Save and Exit Setup в головному вікні. Збережіть зроблені зміни, натиснувши на клавішу Y в віконці запиту системи, і дочекайтеся завершення перезавантаження, яка буде виконана в автоматичному режимі.