Як порахувати потужність комп'ютера. Як виміряти споживану потужність комп'ютера.

Потужність , споживана комп'ютером з мережі, не дорівнює тій, яка вказана на блоці живлення. Насправді вона зазвичай помітно менше, адже блок навантажений не повністю. При бажанні цю потужність можна виміряти.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер, струмові кліщі (клампметр).
Інструкція
1
Ні в якому разі не перерізати провідники, що йдуть від блоку живлення, з метою включення до їх розрив амперметра. Це довго і незручно, а якщо їх потім неякісно спаяти чи погано ізолювати, в роботі комп'ютера можливі збої. Не виключені і небезпечні короткі замикання. Краще придбайте так звані струмові кліщі (клампметр) - прилад, що дозволяє вимірювати силу струму без перерізання проводу. Обов'язково виберіть такі струмові кліщі, щоб вони дозволяли вимірювати не тільки змінний, але й постійний струм.
2
Увімкніть клампметр і встановіть на ньому межа вимірювання в 20 А постійного струму. Включивши комп'ютер з відкритою кришкою, спочатку доторкніться до його корпусу, не торкаючись при цьому будь-яких інших металевих предметів - це необхідно для зняття з себе статичного заряду.
3
Потім, не торкаючись плат комп'ютера (хоча там і відсутні високі напруги, такі дотики можуть викликати збої), по черзі затискайте в струмові кліщі спочатку всі помаранчеві, потім всі червоні, а потім і всі жовті дроти. Затиснувши провід, залишайте його в клампметре до встановлення показань на індикаторі. Після кожного вимірювання записуйте як результат, так і колір проводу. Бажано вимірювати струми, коли машина виконує ті завдання, для яких вона використовується найчастіше. Відразу після закінчення досвіду закрийте корпус.
4
Помноживши струм через провід на напругу на цьому проводі, отримаєте передану по ньому потужність: P = UI. де P - потужність, Вт, U - напруга, В, I - сила струму, А.Цветам проводів відповідають такі напруги: помаранчевий - плюс 3,3 В, червоний - плюс 5 В, жовтий - плюс 12 В.
5
Розрахувавши потужності, що передаються по кожному з проводів, складіть їх. Ви отримаєте сумарну потужність, споживану від блоку живлення усіма вузлами комп'ютера. Зіставте її з тією, яка вказана на самому блоці. Якщо виявилося, що блок перевантажений (або майже перевантажений), доведеться придбати більш потужний, або скоротити в машині кількість вузлів з великим споживанням (наприклад, жорстких дисків) або замінити відеокарту на менш потужну: якщо на комп'ютері не грають, можливості цієї карти все одно використовуються не повністю.
6
Щоб дізнатися, яку потужність комп'ютер споживає від мережі, поділіть результат розрахунку на 0,7 - приблизно такий коефіцієнт корисної дії блоку живлення.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=uWC3pv437ZE
Зверніть увагу
Чи не торкайтеся одночасно будь-яких двох предметів, потенціали яких не вирівняні. Не відкривайте самостійно блок живлення і монітор, якщо ви не володієте достатньою кваліфікацією для їх ремонту.