Як склеїти додекаедр. Розгортка додекаедру для склеювання.

Додекаедр - це правильний багатогранник, що складається з рівних п'ятикутників. Через те, що додекаедр має 12 граней, його модель можна з успіхом використовувати в якості настільного календаря. Для цього треба лише склеїти додекаедр з підходящого матеріалу - і незвичайний сувенір готовий. А можна виготовити додекаедр просто з кольорового паперу, він і без календаря буде виглядати досить ефектно.
Вам знадобиться
  • - шаблон (розгорнення) додекаедру;
  • - лінійка;
  • - ножиці або канцелярський ніж;
  • - фломастер або маркер;
  • - клей;
  • - папір або картон підходящої щільності;
  • - транспортир.
Інструкція
1
Роздрукуйте шаблон додекаедру на принтері. Виріжте фігуру з викрійки. Акуратно загніть місця згинів за допомогою лінійки і послідовно склейте. Наносити клей треба на «пелюстки», які скріплюються один з одним, а не на всю грань додекаедра. Щоб готова фігура виглядала привабливо, Cлегка продавите місця згинів тильною стороною ножа, а похибки, зрізи або потертості зафарбуйте маркером або фломастером.
2
Якщо у вас немає принтера, виготовте шаблон додекаедру самостійно, за допомогою транспортира. Почніть з побудови центрального п'ятикутника. Щоб правильно побудувати п'ятикутник, пам'ятайте, що кут між двома його сторонами становить 108 °.
3
До кожної стороні вийшла фігури прірісуйте по п'ятикутник тих же розмірів. Загалом має вийти 6 п'ятикутників - своєрідний квітка з пелюстками. Виконайте те ж саме ще раз, не забуваючи, що необхідно з'єднати «пелюстки» двох «квіток» по стороні.
4
Обов'язково зробіть по сторонам невеликі припуски для змазування їх клеєм. Потім виріжте, зігніть місця згинів і склейте. За бажанням можете обернути додекаедр в кольоровий папір, наклеївши її на фігуру, або розфарбувати багатогранник.
5
Якщо ви захотіли склеїти додекаедр, а клею під рукою не виявилося, зробіть надрізи по лініях згинів до середини згину проти годинникової або за годинниковою стрілкою - так, як вам найбільш зручно. Потім просто вставте боку майбутнього додекаедру по надрізаним гранях один в одного, вони будуть достатньо надійно триматися.
6
Ще один спосіб виготовити додекаедр - зробити його макет в техніці орігамі. Як помічник використовуйте відео-інструкцію з інтернету. Буде потрібно 30 аркушів паперу, буде гарніше, якщо використовувати кольоровий папір. Візьміть один лист і складіть його навпіл. Потім зігніть половинки аркуша ще навпіл в зворотні сторони, так, щоб вийшло три лінії згину і фігура у вигляді віяла.
7
Після цього загорніть кожну сторону під прямим кутом, модуль складіть навскоси. Те ж саме зробіть з іншими двома листами. Ці три модуля - перша вершина додекаедра. З 27 аркушів зробіть залишилися модулі за описаним вище принципом, вкладіть модулі один в одного. Вийде ефектний додекаедр-орігамі.
Зверніть увагу
Оптимальна щільність паперу для виготовлення додекаедра - 220 г/м ?. Більш тонкий папір мнеться в процесі роботи, а зовсім товста - ламається по згинах.
Корисна порада
В процесі складання додекаедру-орігамі закріплюйте модулі скріпками або проклеюють місця з'єднання, так як вони можуть розгорнутися - стійкої фігура стає тільки в кінці виготовлення.