Як зшити штори: секрети рукодільниці. рухи танцю.

Штори грають важливу роль в оформленні інтер'єру. І в тому випадку, якщо ви не знайшли в магазині варіант, найбільш відповідний вам, ви можете зшити штори самостійно. Це доступно навіть людям, практичні не мають навичок крою та шиття.
Вам знадобиться
  • - тканина;
  • - кравецькі метр або сантиметрова стрічка;
  • - нитки;
  • - ножиці;
  • - олівець для нанесення розмітки;
  • - голка;
  • - булавки;
  • - швейна машина.
Інструкція
1
Оберіть модель штор, яка вам здається найбільш придатною для вашого інтер'єру. Вони можуть складатися з одного, двох або більше полотен тканини, також їх може прикрашати тасьма або оборки. Також існують штори з ламбрекеном - спеціальної смужкою тканини, підвішеною нагорі, у карниза перед основним полотном. Від моделі залежатиме тип і кількість тканини, яку вам потрібно буде придбати.
2
Виміряйте ширину вікна і висоту кімнати від карниза до бажаної довжини штор. На підставі цих показників ви зможете розрахувати необхідну кількість тканини. Ширина майбутньої штори залежатиме від того, наскільки пишні складки ви заходите зробити. Можливі коефіцієнт при розрахунках коливається від 1,3 до 3. При показнику 1,3 ваші штори в розгорнутому вигляді будуть практично прямими, а при 3 вони будуть зберігати великі хвилі. Для розрахунку кількості тканини вам потрібно буде помножити ширину вікна або довжину карниза на обраний коефіцієнт. Для на штор також може варіюватися. якщо ви хочете зробити гардини з напуском, то потрібно збільшить їх довжину по відношенню до бажаного показнику. Таким же чином підрахуйте, скільки тканини вам знадобиться для виготовлення оборки або ламбрекену.
3
Купіть тканину для штор. Це можна зробити в спеціалізованому магазині, призначеному для любителів шиття. Орієнтуйтеся не тільки на зовнішній вигляд тканини, але і на її здатність пропускати світло. З цього приводу вас зможе проконсультувати продавець в магазині.
4
Розкроїте штори з придбаної тканини. Найпростіше зробити це безпосередньо на тканини, не використовуючи паперову викрійку. Це можливо, оскільки штора являє собою простий прямокутник або квадрат. Не забудьте врахувати припуски на шви мінімум в два сантиметри, а також врахуйте при розкроюванні місце для петель, якими штора буде кріпитися до карниза.
5
Підшийте розкроєні елементи штори. Для цього краще всього використовувати шов «козлик» із закритим краєм. В цьому випадку шви не будуть видні з зовнішнього боку тканини. В сучасних швейних машинах передбачені спеціальні режими для відтворення подібних швів.