Як виростити хороший урожай помідорів. Як виростити багатий урожай цибулі на присадибних ділянках.

Попри велику кількість овочів і фруктів в магазинах і на ринках, любителі продовжують їх вирощувати на своїх присадибних ділянках. Але проблемою залишається врожайність , досить низька в середній смузі Росії для таких вимогливих до відходу культур, як помідори. Однак у садівників є свої методи збільшення кількості та якості плодів різних культур.
Вам знадобиться
  • - насіння помідорів;
  • - теплиця;
  • - добрива;
  • - кошти від шкідників.
Інструкція
1
Виберіть сорт помідорів, найбільш підходящий для вас не тільки за смаковими якостями, але і за іншими параметрами. Наприклад, для північних регіонів і Сибіру краще віддавати перевагу скоростиглим або середньостиглих сортів, наприклад, «Черрі» або «Лабрадор». Пізні сорти, швидше за все, не встигнуть дати достатню кількість плодів навіть в теплиці, так як літо в північних і східних регіонах країни зазвичай коротко.
2
Вдоскональте грунт перед посадкою рослин. Для цього перекопайте ділянку і внесіть туди перегній і золу.
3
Посадіть помідори в теплицю. Вона зможе захистити рослини про перепадів температур, які в більшості регіонів Росії можливі й в середині літа. Правильно виберіть місце для її установки - помідори повинні отримувати якомога більше сонячного тепла і світла для успішного росту і дозрівання плодів. Вирощування томатів у ґрунті також найчастіше можливо, але загрожує ризиком загибелі рослин від заморозків на початку або в кінці дачного сезону. Це значно зменшить врожайність ваших томатів.
4
Регулярно поливайте і удобрюйте кущі помідорів. При цьому деякі садівники рекомендують призупинити підгодівлю під час утворення зав'язей, так як надлишок ряду речовин може загальмувати цей процес. Згодом, під час появи і росту плодів, слід повернутися до колишнього графіка внесення добрив. Як добрив використовуйте як натуральні - коров'як, пташиний послід - так і вироблені штучно, наприклад, з'єднання на основі селітри.
5
Обробляйте кущі томатів засобами від хвороб і шкідників. Найбільше розвитку рослини і утворення зав'язей шкодить тля і фітофтора. У першому випадку достатньо промити лиття мильним розчином при появі павутинок, що вказують на наявність комах. У другому випадку обприскати пошкоджені і сусідні рослини бордоською рідиною - вона може допомогти, навіть якщо томати вже стають коричневими від поширення грибка. Найболючіші кущі доведеться просто виполоти.