Як полагодити електроплиту.

Поломка електроплити може бути викликана як неправильною експлуатацією, так і заводським браком. Тому, перш ніж самостійно її лагодити, варто звернутися в сервісний центр. Тим більше, якщо електроплита на гарантії. І все ж ... не у всіх є можливість порадитися з професіоналами.
Вам знадобиться
  • - викрутка;
  • - ніж;
  • - індикатор фази;
  • - запасні елементи (конфорки, дроти, електрична вилка).
Інструкція
1
Огляньте уважно електричний шнур і вилку, не забувши попередньо відключити електроплиту від мережі. Якщо вилка розбирається, то перевірте внутрішні контакти, розкрутивши центральний гвинт. Причина поломки може бути і в обриві самого шнура. В такому випадку просто поміняйте електричний провід на аналогічний, не забувши заізолювати відкриті ділянки і з'єднання. А може бути, просто в розетці немає напруги? Щоб перевірити це, переконайтеся, за допомогою індикатора фази, що в розетці є напруга.
2
Найбільш часта причина несправності криється в самій вручений панелі. Відкрутіть фіксуючі болти, а потім акуратно зніміть її, піднявши за передній край. За допомогою пилососа очистіть внутрішній простір електроплити від пилу. Уважно подивіться, чи немає всередині обірваних або обпалених проводів, що стали непридатними роз'ємів. Якщо такі є, то замініть їх новими. Особливу увагу зверніть на контакти, що ведуть безпосередньо до конфорок.
3
Після того як закінчите чистку, підключіть електроплиту до мережі. Скориставшись індикатором фази, перевірте, чи є напруга на контролерах конфорок. Якщо його немає, то причина поломки криється, швидше за все, в мережевому проводі або вилці. В такому випадку почніть ремонт з першого кроку.
4
Переконавшись, що на контролерах є напруга, включайте почергово кожен режим конфорки. Перевірте, чи знаходяться під напругою контролери в такій ситуації. Якщо ні, то напевно вийшли з ладу спіралі конфорки. В такому випадку вам допоможе тільки заміна неробочих елементів.
5
Щоб встановити нову конфорку, зніміть стару, розкрутивши центральну гайку. Вийнявши з корпусу непридатну варильну панель, акуратно від'єднайте дроти. Потім приєднаєте їх до нової. Переконавшись, що всі контакти надійні, зберіть плиту.
Зверніть увагу
Під час експлуатації не ставте на велику конфорку посуд меншого діаметра. Не вмикайте плиту без посуду. Ці чинники збільшують ризик поломки нагрівальних елементів.
Корисна порада
При лагодження електроплити керуйтеся інструкцією по експлуатації.